RU

Спільного патрулювання Донбасу військами України і РФ не буде

22.12.2014, 18:03
Спільного патрулювання Донбасу військами України і РФ не буде - Фото
3f4a6b70e7d622074cee5590a42e9809.jpg
Українська армія не буде патрулювати разом з російськими військовими лінію дотику або окуповані території в Луганській та Донецькій області. Про це кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ повідомив генерал-майор Олександр Розмазнін.

Таким чином, генерал спростував інформацію спеціальної моніторингової місії ОБСЄ про те, що сторони почнуть здійснювати спільний патруль вздовж територій, які контролюються ДНР і ЛНР, до 28 грудня. "Це не моя заява, це фейк. Я сьогодні розмовляв з представниками ОБСЄ, вони запевняють, що такої дати не називали", - говорить Розмазнін.

За його словами, насправді йдеться про виконання Мінського протоколу та меморандуму: встановлення режиму тиші і, через 48 годин, відведення із зони бойових дій артиллеристских систем калібру від 100 м і вище. Контроль над виконанням відводу буде здійснювати спільний Центр контролю та координації припинення вогню і стабілізації лінії розведення сторін. Втім, коли саме може бути запущений цей процес - як і раніше невідомо. "Ніяких прогнозів я робити не буду - я не господь Бог і не можу спрогнозувати, коли припиниться повністю стрілянина", - заявив генерал-майор.

За версією Розмазніна, немає необхідності в додаткових рішеннях, що легалізували присутність російських військових на території України. Центр по виконання мирного плану створений більше 3 місяців тому, рішення приймалося на рівні перших осіб держави. Визначено рівну кількість українських і російських військовослужбовців (по 75 чоловік) для роботи в центрі. До його складу також входять представники територій Луганської та Донецької областей, які тимчасово не контролюється українською стороною.

Положенням про спільний Центр передбачено Мінськими угодами, контролювати відведення озброєння стануть представники спільної групи, не виходячи за рамки встановленої кількості.

Інформацію про спільне патрулювання спростував і секретар РНБО Олександр Турчинов. "Ця інформація (про спільне патрулювання) не відповідає дійсності. Ми не вважаємо за можливе здійснювати патрулювання української території спільно з тими, хто зі зброєю в руках незаконно перейшов наш кордон", - цитує секретаря прес-служба РНБО.

Цікаво, що інформація про спільне патрулювання була опублікована на сайті ОБСЄ. У самій ОБСЄ кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ не змогли надати коментар, пообіцявши уточнити інформацію на своєму сайті.

Повідомлення про спільне патрулювання викликало широкий резонанс, і було сприйнято, як спроба узаконити присутність російських військ у Донбасі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини