RU

Спільна заява Великої сімки про Донбас: повний текст

14.02.2015, 16:14
Спільна заява Великої сімки про Донбас: повний текст - Фото
Фото: EPA
Лідери країн Великої сімки зробили спільну заяву щодо ситуації в Україні і прийнятих 12 лютого угод за підсумками переговорів у Мінську.

Нижче - повний текст заяви.

"Ми, глави держав і урядів Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства, США, президент Європейської Ради і президент Єврокомісії, підтримуємо "Комплекс заходів з виконання Мінських угод", прийнятий 12 лютого 2015 року в Мінську. Реалізація "Мінського пакету" відкриває шлях до глобального і стійкого розв'язання кризи і миру на сході України.

Тим не менш, G7 як і раніше стурбований ситуацією в Україні, зокрема, сплесками військових дій в районі Дебальцево, де загони сепаратистів за підтримки Росії перетинають лінії розмежування, затверджені мінськоми угодами у вересні 2014 року, викликаючи багаточисельні жертви серед мирного населення. Ми вимагаємо, щоб усі сторони суворо дотримувалися положення пакету і почали виконувати свої зобов'язання без зволікання, починаючи із запуску режиму припинення вогню 15 лютого. У найближчі дні всі сторони повинні утримуватися від дій, які можуть призвести до зриву режиму припинення вогню. G7 як і раніше готовий вжити відповідних заходів щодо тих, хто порушить "Мінський пакет", і особливо тих, хто не дотримується режиму припинення вогню. Ми засуджуємо незаконну анексію Криму, яка порушує міжнародне право.

G7 підтримує попередню угоду, досягнуту 12 лютого МВФ та урядом України, про нову програму економічних реформ, які будуть підтримуватися за допомогою розширеного кредитування МВФ. Члени G7 закликають раду директорів МВФ якомога швидше розглянути цю програму. Ми маємо намір надати фінансову допомогу Україні. Ця допомога допоможе країні у проведенні амбітних економічних реформ, які вона ініціювала для відновлення зростання та підвищення рівня життя українських громадян. Ми вітаємо прихильність уряду України реалізації цієї програми реформ, верховенства права і демократії ".

Нагадаємо, в Мінську після найскладніших переговорів тривалістю близько 15 годин лідери України, Німеччини, Франції та РФ, а також учасники контактної групи з припинення війни в Донбасі схвалили нову угоду. "Комплекс заходів з виконання Мінських угод" - неоднозначний для України документ, один з пунктів якого передбачає припинення вогню в Донбасі 15 лютого з 00 години за київським часом.

Після підписання нової угоди з врегулювання ситуації в Донбасі на сході України окупанти продовжили активні бойові дії по всій лінії фронту.

Читайте також: Повний текст угоди, підписаної контактною групою в Мінську

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини