RU

Спікер Ради просить суд позбавити Власенка мандата, - Турчинов

01.03.2013, 10:42
Спікер Ради просить суд позбавити Власенка мандата, - Турчинов - Фото
Спікер Ради Володимир Рибак

Спікер Верховної Ради України Володимир Рибак направив подання до Вищого адміністративного суду України щодо позбавлення захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка депутатських повноважень.

"Сфабриковано рішення регламентного комітету. Його передали Рибаку, і вчора він підписав подання і направив його до Вищого адміністративного суду України", - заявив перший заступник глави Батьківщини
Олександр Турчинов, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Турчинов зазначив, що влада сфальсифікувала рішення регламентного комітету про позбавлення Власенка повноважень на підставі того, що він не має права займатися адвокатською діяльністю.

Турчинов повідомив, що справа до ВАСУ має свій номер і розписана на суддю Зайцева. Однак в суді не повідомляють про дату та час розгляду цієї справи. "За нашими прогнозами, розгляд справи може відбутися сьогодні, і відразу після рішення суду Власенка заарештують", - додав він.

Нагадаємо, раніше в Батьківщині повідомили, що влада незаконно позбавила Власенка депутатського мандата і планує його арешт.

Сам Власенко повідомив, що подав заяву до Ради адвокатів України скасувати його адвокатське свідоцтво, щоб не було підстав для якихось політичних інсинуацій. Він зазначив, що відповідно до чинного законодавства право на заняття адвокатською діяльністю припиняється з дня подання заяви, однак це не позбавляє його права продовжувати бути захисником Тимошенко.

Він розповів, що депутат фракції Партії регіонів Володимир Мисик 19 лютого написав подання керівництву Ради з проханням звернутися до ВАСУ з вимогою позбавити Власенка депутатських повноважень.

Мисик мотивує своє подання тим, що "будучи народним депутатом, Власенко суміщає свою діяльність з адвокатською діяльністю", також регіонал зазначає, що Власенко "допущений до всіх справ Юлії Тимошенко в якості її адвоката".

Власенко неодноразово наголошував, що є не адвокатом, а захисником Тимошенко.

Раніше ВАСУ вже позбавляв депутатів мандата. 8 лютого 2013 року суд визнав недостовірними результати виборів народних депутатів в одномандатних округах №11 (Вінниця) і №71 (Закарпатська обл.), де обрані відповідно
Олександр Домбровський і Павло Балога, визнав відсутність у них депутатських повноважень і статусу, а також зобов'язав ЦВК провести повторні вибори в цих округах. До Конституційного суду України надійшло подання 61-го народного депутата щодо конституційності рішення ВАСУ про позбавлення Балоги і Домбровського депутатських повноважень.

Досьє на Сергія Власенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини