RU

Спікер парламенту Криму заборгував банкам понад 1 млрд.грн. - ЗМІ

07.03.2014, 12:54
Спікер парламенту Криму заборгував банкам понад 1 млрд.грн. - ЗМІ - Фото
Володимир Константинов (фото - rada.crimea.ua)
Компанія Консоль ЛТД та інші фірми, пов'язані зі спікером Верховної Ради Криму Володимиром Константиновим, заборгували банкам більше 1 млрд.грн. Про це стало відомо з матеріалів судових справ, розміщених в Єдиному реєстрі судових рішень, пише Тиждень.ua.

Найбільше боргів у бізнесу Константинова перед державним Укрексімбанком, зазначає видання.

Так, 17 лютого Господарський суд Криму розглянув позов Державного експортно-імпортного банку України до компаній Консоль ЛТД, Інвестиційно-фінансової компанії Крим-Фінанс і ТОВ Цар-Град-Строй. Фінансова установа домагається від відповідачів стягнення майна в сумі $5,28 млн. і 459,89 млн.грн.

У суд банк звернувся у вересні 2013 року. Як говориться в матеріалах справи, борг компанії Консоль ЛТД перед Укрексімбанком сформувався в результаті укладення декількох договорів: кредитний договір від 5 червня 2013 року на суму $5,28 млн. і 44,89 млн.грн. (включаючи прострочену заборгованість, нараховані відсотки, плату за управління кредитом, плату за зміну умов кредитного договору, пеню і відсотки за несвоєчасне погашення кредиту, відсотків, втрат від інфляції); кредитний договір від 9 березня 2006 року на суму 415 млн.грн. (включаючи прострочену заборгованість, нараховані відсотки, плату за управління кредитом, плату за зміну умов кредитного договору, пеню і відсотки за несвоєчасне погашення кредиту, відсотків, втрат від інфляції).

Іпотекою в забезпечення позики є споруджуваний готельний комплекс у селищі Партеніт площею 16673 кв. м на ділянці 0,7 га.

Як заставу банку були надані 100 % в статутному фонді фірми Цар-Град-Строй, а також майнові права компаній Консоль ЛТД і Цар-Град-Строй за договором про будівництво комплексу.

У суді банкіри просили визначити спосіб реалізації предметів іпотеки/застави шляхом продажу на публічних торгах.

17 лютого Господарський суд Криму призупинив провадження у справі, поки не буде проведена оцінка вартості майна.

Одночасно Укрексімбанк виставив претензії компанії Реал Естейт, яка є засновником компанії Консоль ЛТД. Банк через суд вимагає стягнути з фірми 575,54 млн.грн. (включаючи відсотки, пеню, штрафи і т.д.). Генеральний договір з позичальником Укрексімбанк уклав шість років тому. Позов про стягнення боргу надійшов до суду в жовтні 2013 року. Справа була прийнята до розгляду 4 лютого 2014 року.

Претензії до фірм Володимира Константинова є і у інших банків.

Згідно з даними Єдиного реєстру судових рішень, Промінвестбанк веде судову тяжбу з компаніями Консоль ЛТД, Реал Естейт, Севастопольський заводом залізобетонних виробів, українсько-російським підприємством Джемієт і ТОВ Гіпек про стягнення 39,91 млн.грн. Позовні вимоги пов'язані з невиконанням умов кредитного договору десятирічної давності.

Ще один позов Промінвестбанку на суму 25,5 млн.грн. в компанію Консоль ЛТД та її партнерам - Реал Естейт, Джемієт, Індустрія-Крим - пов'язаний з претензіями за договором від 2007 року.

Нагадаємо, раніше депутат від Батьківщини  Андрій Сенченко заявив, що Константинова Росія використовує, як маріонетку. За його словами, фірма Константинова також отримувала "дуже великі кредити" в Ощадбанку та ВТБ-банку. " У Константинова жахливе матеріальне становище, він банкрут і величезні гроші винен банкам. Є кримінальні справи", - розповідав депутат.

Як відомо, Генеральна прокуратура України відкрила кримінальну справу відносно Володимира Константинова та Сергія Аксьонова за статтею Кримінального Кодексу України "Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади". Після цього Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про затримання голови Верховної Ради автономії та самопроголошеного голови Ради міністрів Криму.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини