RU

Союз Путіна погіршить перспективи України, - експерти

18.12.2012, 17:06
Союз Путіна погіршить перспективи України, - експерти - Фото
Віктор Янукович і Володимир Путін (фото - president.gov.ua)
"У довгостроковій перспективі вступ до МС може погіршити перспективи української економіки - Україна і члени МС знаходяться практично на одному рівні технологічного розвитку, і тому синергетичні ефекти від взаємних інвестицій і торгівлі дуже обмежені", - вважає старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Ільдар Газізуллін.

За словами директора Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігоря Бураковського, членство в МС може принести певну вигоду обмеженому колу експортерів. "Теоретично також можна припустити скасування експортних мит на енергоносії, що поставляються Росією Україні. Але кінцевий ефект від такої міри залежить від того, яку політику ціноутворення на ринках енергоресурсів буде проводити Росія. Тож виграш може бути досить обмеженим в часі", - сказав він, передає Інтерфакс-Україна.

Крім того, за словами директора аналітичної групи Da Vinci Анатолія Бароніна, стратегічним завданням російської економіки є усунення конкуренції з боку пострадянських країн, що мають схожу лінійку продукції. "Це означає, що Москва буде докладати всіх зусиль для того, щоб видавлювати конкурентних виробників з ринку, як це відбувається на ринку авіабудування, суднобудування та агрокомплексу та стимулювати перехід економіки країн-партнерів в сировинний сегмент, посилюючи їх залежність від російського попиту", - говорить він.

Нагадаємо, президент України  Віктор Янукович 18 грудня планував відвідати Росію, щоб обговорити з Володимиром Путіним питання вироблення взаємоприйнятного механізму взаємодії України з МС, але візит був перенесений.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини