RU

Соціологи пояснили, як змінилися відносини українців і росіян

12.03.2019, 13:13
Соціологи пояснили, як змінилися відносини українців і росіян - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

У лютому 2019 року, порівняно з даними кінця минулого року, збільшилася частка росіян, які (сумарно) добре ставляться до України: 28% проти 34%. Про це свідчать результати спільного опитування російського Левада-центру та Київського міжнародного інституту соціології.

"Аналогічне зростання позитивного ставлення до Росії фіксується в українській громадській думці: 48% проти 57%. Однак, якщо в Росії як і раніше домінує негативне ставлення до сусідньої країни (його відзначають в 1,5 рази частіше), то в Україні, навпаки, позитивне ставлення до Росії в два рази перевищує негативне (і цей тренд триває з кінця 2017-го року)", - відзначили соціологи.

Вони відзначили, що громадська думка в обох країнах щодо бажаної візової політики між Росією і Україною в даний час більш симетрична - кожен другий опитаний в Росії (52%) і кожен другий в Україні (48%) підтримує позицію, згідно з якою відносини між країнами повинні бути з відкритими кордонами, без віз і митниць.

"Протилежну думку про закриті кордони і візи охочіше підтримують жителі України (38% проти 25% серед жителів Росії), однак в обох країнах населення за минулий рік в цілому стало рідше виступати за візові бар'єри", - уточнили соціологи.

За даними опитування, за останні три роки образ українців серед жителів Росії істотно покращився: 59% - як сума думок "дуже добре" і "в основному добре" - в травні 2016-го року проти 82% в лютому 2019 го року.

"Аналогічні, хоч і менш різкі, зміни в українській громадській думці щодо позитивного образу росіян: 67% проти 77% відповідно", - йдеться в повідомленні.

Опитування проведене  15-20 лютого 2019 року за репрезентативною всеросійською вибіркою міського та сільського населення обсягом 1600 осіб віком від 18 років і старше в 137 населених пунктах, 50 суб'єктах РФ. Дослідження проводилося на дому.

КМІС використовував метод особистого інтерв'ю, було опитано 2042 респонденти, які мешкають в 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим і ОРДЛО) за 4-х ступінчастою стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України старше 18 років.

11 лютого 2019 року згідно з опитуванням Левада-центру, 52% росіян вважали, що керівники країни, вищі чиновники приховують правду про реальний стан справ в економіці, медицині, пенсійному забезпеченні та боротьбі зі злочинністю.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини