RU

Соціологи з'ясували, як в Донбасі бачать шлях до досягнення миру

03.08.2017, 17:30
Соціологи з'ясували, як в Донбасі бачать шлях до досягнення миру - Фото
51568b50301bd25ab4aa2b371d86e936.jpg

38% жителів підконтрольних Україні територій Донбасу вважають ключем до вирішення конфлікту підвищення рівня свого життя, 22% вважають ефективним примус Росії припинити втручатися в ситуацію. Про це свідчать результати соцопитування, проведеного Фондом Демократичні ініціативи ім. Кучеріва.

"На думку 38% жителів Донбасу, успішне відновлення нормального життя на територіях, контрольованих Україною, є ключем до завершення конфлікту. Водночас 22% опитаних (у Донецькій області таких 32%, в Луганській - 12%) вважають дієвим примус Росії припинити втручатися в конфлікт у Донбасі (посилення міжнародних санкцій, тиск міжнародних структур на Росію)", - сказано в прес-релізі фонду.

Менш популярними варіантами досягнення миру є: надати окупованим територіям особливий статус у складі України - 14%; надати російській мові статус другої державної - 14%; відмовитися від перспективи членства в НАТО - 12%.

Соціологи зазначають, що в Донбасі більше, ніж в інших регіонах України, прихильників миру будь-якою ціною. На підконтрольних Україні територіях таких 41%.

44% жителів підконтрольних Україні районів Донецької області виступають за будь-які компроміси для досягнення миру. У Луганській області таких 38%.

39% жителів Донецької області вважають не всі компроміси прийнятними для припинення конфлікту. У Луганській області такої точки зору дотримуються 34% жителів. 

Опитування в Луганській і Донецькій областях (на контрольованій Україною території) були проведені фондом Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва протягом 1-11 липня 2017 року у Донецькій області та 8-26 липня - в Луганській області.

Загалом в кожній з областей було опитано по 500 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення областей (за винятком окупованих територій). Вибірка репрезентативна за такими показниками, як стать, вік, освіта і місце проживання. Похибка вибірки становить 4,6%.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини