RU

Соціологи проти заборони публікації даних за 10 днів до виборів

15.10.2012, 15:02
Соціологи проти заборони публікації даних за 10 днів до виборів - Фото
Фото: 24tv.ua
Соціологи вважають недоцільною заборону на публікацію результатів соціологічних досліджень за десять днів до парламентських виборів. Свою думку представники провідних соціологічних компаній України висловили під час круглого столу "Соціологія на парламентських виборах", що пройшов сьогодні в Інституті соціології НАН України.

Відповідаючи на питання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ, заступник директора Інституту соціології Євген Головаха заявив про те, що заборона на публікацію соціологічних даних за десять днів до дня голосування - це ілюстрація зайвої "демонізації" роботи соціологів.

"Публікація даних соцдосліджень не так сильно впливає на волевиявлення громадян, як прийнято вважати. Як правило, більшість виборців до того моменту вже визначилися зі своїми вподобаннями, так що ембарго можна було б скоротити до двох-трьох днів, а то і зовсім скасувати. Боятися даних соціологічних досліджень - це все одно, що боятися дзеркала", - заявив соціолог. Присутні на заході керівники соціологічних служб розділили думку Євгена Головахи.

Нагадаємо, згідно з чинним законодавством, за десять днів до дня голосування на парламентських виборах заборонена будь-яка публікація рейтингів політичних партій і кандидатів, заміри електоральних переваг і інші результати соціологічних досліджень, що стосуються виборів. Вибори в Раду відбудуться 28 жовтня 2012 року.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини