RU

Соціалісти ЄС не збираються припиняти співпрацю з ПР

20.01.2012, 10:39
Соціалісти ЄС не збираються припиняти співпрацю з ПР - Фото
Фото: ЕРА
Європейські соціалісти не планують відкликати угоду про співпрацю з Партією регіонів, але чекають від них "сильного сигналу" про просування в напрямку захисту прав людини і верховенства права, на яких базується європейська інтеграція.

Таку позицію групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів у Європейському парламенті озвучив у Брюсселі віце-президент групи з питань зовнішньої політики Європейського парламенту Лібор Ручек (Чехія), передає Інтерфакс-Україна.

"Зараз ми не говоримо про те, що угоду буде відкликано, буде зроблена її оцінка. Угода діє до кінця цього року, і ми сподіваємося, що вже найближчим часом Партія регіонів займе сильну позицію щодо захисту прав людини і верховенства права в Україні. Це наші очікування", - сказав Ручек.

Віце-президент ПАСД нагадав, що угода про співпрацю була підписана для того, щоб "допомогти Україні, Партії регіонів наблизитися до ЄС". "Ми очікуємо, що наші партнери також будуть поважати цінності, на яких базується європейська інтеграція. А процеси, які є в Україні, зокрема, стосовно колишнього прем'єра Юлії Тимошенко, цим цінностям не відповідають", - вважає європейський політик.

Ручек запевнив, що європейські соціалісти підтримують європейську інтеграцію України. "В Україні всі найбільші політичні партії хочуть просуватися по шляху європейської інтеграції. Ми це підтримуємо. З іншого боку, ми також очікуємо, що всі політичні партії в Україні, а також Партія регіонів будуть слідувати напрямку підтримки верховенства права, демократії, прав людини. Це те, що ми хотіли б бачити, і це було причиною того, чому ми підписали цю угоду", - сказав соціаліст.

Разом з тим, він визнав, що "іноді є деяке розчарування", стурбованість у зв'язку з ситуацією навколо Тимошенко. "Ми цьому абсолютно не раді. Кращий спосіб - вести відкритий діалог, говорити про питання, по яких іноді ми не згодні, і таким чином поліпшити або змінити ситуацію", - упевнений Ручек.

Відповідаючи на питання про можливі терміни оцінки угоди, віце-президент ПАСД сказав, що "дедлайну немає". "Але, як я сказав, ми хотіли б бачити сильний сигнал, що Партія регіонів рухається в цьому напрямку по зміцненню верховенства права в Україні", - знову наголосив європейський політик.

Раніше ЗМІ з посиланням на лідера групи соціалістів і демократів Ханне Свобода повідомили про те, що ця політична група Європейського парламенту має намір відкликати угоду про співпрацю з українською Партією регіонів. ПАСД є другою за чисельністю групою в Європейському парламенті. Перша - група Європейської народної партії, партнером якої є серед інших партія Батьківщина. Саме європейські правоцентристи були ініціаторами ряду резолюцій з Україною, в яких містилися критичні оцінки на адресу українського керівництва, зокрема, пов'язані зі справою Тимошенко.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини