RU

Дубінський зібрав 155 голосів проти Ситника. Рада голосує сьогодні

14.07.2020, 14:15
Дубінський зібрав 155 голосів проти Ситника. Рада голосує сьогодні - Фото
Артем Ситник (Фото: прес-служба НАБУ)

Сьогодні у Верховній Раді розглянуть законопроект №3133, який зробить можливим звільнення глави Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. Проект включено до порядку денного парламенту.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Згідно з положеннями законопроекту, директором НАБУ не можна призначити людину, винну в корупції (включно з адмінправопорушеннями). Якщо судом доведено вину чинного директора - він підлягає звільненню.
Якщо законопроект приймуть, то відповідно до закону про НАБУ Рада може звільнити Ситника, якого суд визнав винним у корупційному адмінправопорушенні. Для відставки чиновника необхідно зібрати 150 підписів депутатів для включення постанови до порядку денного і 226 голосів "за" звільнення.

Ініціатором збору підписів для включення проекту до порядку денного був нардеп  Слуги народу Олександр Дубінський, про що він повідомляв у Telegram.

ДОВІДКА. Зараз закон дозволяє нардепам відправити керівника НАБУ у відставку, якщо доведена його вина в кримінальній справі. Повний перелік підстав для звільнення можна подивитися в ст. 6 Закону про НАБУ.
  • 10 лютого 2020 року  повідомлялося, що під проектом постанови про звільнення Ситника підписалося 216 депутатів.
  • 28 квітня комітет Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував прийняти законопроект №3133, що дозволяє звільнити Ситника за його порушення.

Читайте також: У центрі протидії корупції стверджують, що визнання винним в адмінпорушенні не є підставою для звільнення директора НАБУ

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини