RU

Сьогодні Янукович летить з візитом до Путіна

04.03.2013, 09:45
Сьогодні Янукович летить з візитом до Путіна - Фото
Віктор Янукович (фото - president.gov.ua)

Сьогодні президент України Віктор Янукович відвідає з робочим візитом Російську Федерацію. Під час зустрічі з главою РФ Володимиром Путіним Янукович планує обговорити комплекс питань російсько-українського співробітництва, насамперед в енергетичній, торговельно-економічній та науково-технічній сферах.

"Президенти продовжать діалог про можливе підключення України до інтеграційних процесів на євразійському просторі - до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану та ЄЕП", - заявляють у прес-службі Кремля. Крім того, як повідомляється, президенти будуть говорити про "деякі аспекти співпраці в газовій сфері".

"Передбачається також розглянути питання взаємодії в атомній енергетиці в контексті інтеграції атомних енергопромислових комплексів Росії і України відповідно до Меморандуму між ДК Росатом і Міненергетики України, підписаного 12 липня 2012 року в Ялті", - йдеться в повідомленні російської сторони.

Також передбачається, що сторони обговорять зовнішньополітичну координацію у справі забезпечення регіональної стабільності та безпеки, у тому числі в питаннях сприяння Придністровському врегулюванню, що набуло актуальності у зв'язку з головуванням України в ОБСЄ в цьому році.

Президенти планують приділити час і культурним питанням. "Великими подіями тут покликані стати спільні святкування 1025-річчя Хрещення Русі в 2013 році і 200-річного ювілею Тараса Григоровича Шевченка в 2014 році", - зазначають у Кремлі.

Раніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Москві і Києву поки не вдалося зняти всі розбіжності, через які був відкладений попередній візит до Москви президента України Віктора Януковича. Підписання документів за підсумками майбутньої зустрічі глав двох держав не планується.

Нагадаємо, майбутній візит - це, по суті, той самий візит, який президент України "заборгував" за грудень, коли поїздка була зірвана через дзвінок голови Єврокомісії
Жозе Мануеля Баррозу, який пообіцяв провести саміт Україна-ЄС 25 лютого. Згідно з офіційними даними, під час відкладеної в грудні зустрічі з російським колегою український лідер планував обговорити питання співпраці в енергетичній та торговельно-економічній сферах. Ряд джерел стверджували, що мова на зустрічі повинна була йти про зміну формули розрахунків за газ і початок процедури приєднання України до Митного союзу.
Українські джерела, які володіють ситуацією щодо нинішнього візиту, говорять про майбутню поїздку з обережністю. Можливість підписання якихось документів не передбачається. Візит, скоріше, пов'язаний з нещодавньою обіцянкою Януковича домовитися про газотранспортний консорціум вже в першій половині 2013-го. У той же час, за словами джерела, близького до РНБО, переговори не будуть обмежуватися ГТС. "Україна після візиту Януковича до Брюсселя потрібно звірити годинники з Москвою. Росія - наш стратегічний партнер, тому тепер їм треба зрозуміти, що спільні інтереси не постраждають. А Росія хоче зрозуміти, як будуть розвиватися торгові відносини з Україною, якщо ми підпишемо угоду про ЗВТ , і так далі", - заявив політолог Кость Бондаренко.

Досьє на Віктора Януковча
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини