RU

Сьогодні Євросуд розгляне справу "Тимошенко проти України"

28.08.2012, 11:36
Сьогодні Євросуд розгляне справу
Фото: EPA

Європейський суд з прав людини сьогодні проведе публічні слухання у справі №49872/11 за скаргою екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Інформація про дату слухань була оприлюднена на сайті суда.

Справу "Тимошенко проти України" прийнято Європейським судом до розгляду в пріоритетному порядку, зважаючи на серйозність характеру висунутих звинувачень. У скарзі, поданій адвокатами Валентиною Теличенко та Сергієм Власенком  ще 10 серпня 2011 року, йдеться про політично вмотивоване переслідуванні екс-прем'єр-міністра.

Адвокати зазначають, що рішення про взяття Тимошенко під варту було незаконним, а досудовий і судовий розгляд проходив з порушенням норм Європейської конвенції з прав людини. При цьому вони посилалися на статтю 3 (заборона на принизливе поводження або покарання), статтю 5 (право на свободу та особисту недоторканність) і статтю 18 (обмеження у застосуванні обмежень щодо прав).

У скарзі також зазначалося, що умови утримання Тимошенко в СІЗО неадекватні: їй не надається медична допомога. З цього питання в березні Європейський суд вже виніс припис: зобов'язав Україну надати екс-прем'єру медичну допомогу у відповідному медичному закладі. Міністр юстиції Олександр Лавринович від самого початку з такою позицією не погодився. За його словами, це не є компетенцією Євросуду. "Що стосується повноважень Європейського суду - це не входить в його компетенцію", - сказав він. Проте пізніше Тимошенко таки була переведена з Качанівської виправної колонії в центральну міську лікарню № 5.

Європейський суд з прав людини долучив до матеріалів справи звіт Європейського комітету з попередження тортур і нелюдського або принижуючого гідність поводження від 23 листопада 2011 року. Крім того, до матеріалів справи долучено "Доповідь про права людини в 2010 році" Державного департаменту США та Резолюцію Європейського парламенту від 9 червня 2011 року про неприпустимість вибіркового застосування правосуддя в Україні.

Вчора Власенко висловив упевненість в тому, що Європейський суд з прав людини задовольнить скаргу екс-прем'єра в повному обсязі. "28 серпня відбудеться лише перша частина розгляду - так звані усні слухання. 28 серпня не буде ніякого рішення. Ми очікуємо рішення пізніше, як це відбувається у відповідності до регламенту Євросуду. Після того, як буде закінчено і частину слухань, яка проходить у закритому режимі", - наголосив він.

Власенко зазначив, что у справі Юрія Луценка це зайняло 2,5 місяці, але висловив сподівання, що рішення по Тимошенко буде швидше. "Я переконаний в тому, що Євросуд визнає, по-перше, політичне обгрунтування переслідування Юлії Тимошенко, а також розгляне всі інші вимоги, зазначені в заяві", - сказав вони, додавши, що це буде - так само, як і в справі Луценка - першим юридичним рішенням про політичні мотиви переслідування в Україні.

Досьє на Юлію Тимошенко

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини