Сьогодні Європарламент розгляне ситуацію в Україні

13.03.2013, 09:37
Сьогодні Європарламент розгляне ситуацію в Україні - Фото
Фото: ЕРА

Розгляд українського питання в Страсбурзі пов'язаний з переслідуванням Власенка. Нагадаємо, суд позбавив захисника Тимошенко депутатська мандата

Сьогодні Європейський парламент на своєму засіданні планує розглянути ситуацію в Україні. В обговоренні українського питання планує взяти участь верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон.

В кінці минулого тижня джерела в Європарламенті поінформували, що європейські чиновники планують обговорити ситуацію з позбавленням депутатського мандата захисника Юлії Тимошенко у кримінальних справах Сергія Власенка. Очікується, що Ештон виступить із заявою, після чого пройде дискусія без прийняття резолюції.

Ініціатором українського питання стала Європейська народна партія, яка внесла його до порядку денного в четвер у Брюсселі в рамках конференції президентів (керівний орган Європарламенту, до складу якого входять президент, віце-президенти парламенту і президенти парламентських груп) за прискореною процедурою. "Це було зроблено після того, як стало відомо про рішення суду, яким Сергія Власенка позбавили депутатського мандата", - розповіло історію виникнення українського питання джерело.

Також сьогодні відбудеться засідання делегації Європарламенту по зв'язках з Україною, в рамках якого буде обговорюватися порядок денний Комітету співробітництва Україна-ЄС, запланованого на 5 квітня в Києві. Делегацію Європейського парламенту очолює депутат від Польщі Павел Коваль.

Нагадаємо, раніше Вищий адміністративний суд України позбавив Власенка депутатських повноважень за сумісництво. Суд прийшов до висновку, що, захищаючи Тимошенко, депутат виконував функції адвоката.

Голова делегації Європарламенту зі співпраці з Україною Павло Коваль заявив із цього приводу: "Я глибоко стурбований позбавленням депутатського мандата Сергія Власенка і недавніми судовими процедурами, які позбавляють парламентських місць Павла Балогу і Олександра Домбровського, обраних на парламентських виборах в жовтні минулого року. Ця ситуація в черговий раз викликає стурбованість через виборче використання судової системи в Україні".

Детальніше: Казус Власенка. Чому захисника Тимошенко позбавили мандата

Досьє на Сергія Власенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами