RU

Сьогодні Європарламент прийме резолюцію щодо ситуації в Україні

06.02.2014, 10:01
Сьогодні Європарламент прийме резолюцію щодо ситуації в Україні - Фото
Фото: ЕРА
Сьогодні, 6 лютого, Європарламент має ухвалити резолюцію щодо України. Європейський парламент збирається закликати країни-члени ЄС до підготовки персональних санкцій проти українських чиновників, законодавців, олігархів, причетних до розгону Майдану і смертям активістів, йдеться в спільному проекті резолюції щодо ситуації в Україні, розробленому Європарламентом і оприлюдненому в середу.

У резолюції зокрема беруть до уваги те, що в Україні вже більше двох місяців тривають протести проти дій влади, а невдоволення вже поширилося на регіони, де народ бере місцеві адміністрації під свій контроль.

Виражається стурбованість тим, що, незважаючи на міжнародний тиск, українська влада продовжує проводити політику залякування, репресій, катувань і насильства щодо демонстрантів. Відзначено, що будь насильницький розгін демонстрантів або введення надзвичайного стану буде вважатися кримінально караним діянням і порушенням основних прав і матиме серйозні міжнародні наслідки.

Першим пунктом резолюції пропонується висловити підтримку українському народу, який відстоює вільну, демократичну, незалежну Україну і її європейську перспективу. Європарламентарі мають намір висловити глибоку стурбованість з приводу серйозної політичної кризи в Україні і запеклих зіткнень в Києві та інших містах України.

У Європарламенті в свою чергу наполягають на справжній демократичній дискусії про шляхи і засоби подолання конфронтації. Проект резолюції рішуче засуджує ескалацію насильства щодо мирних громадян і висловлює співчуття сім'ям загиблих в результаті насильства в Україні.

Українську владу закликають поважати права і свободи людини та вжити негайних заходів з розслідування і покарання тих, хто застосовував насильство щодо мирних демонстрантів. Протестуючих Майдану, в свою чергу, закликають утримуватися від застосування сили і підтримувати законність своєї справи мирним шляхом, лідерів опозиції закликають зберегти протест мирним. Окремо висловлюється стурбованість з приводу надмірного застосування насильства з боку силовиків, тітушок і з приводу насильницьких дій ультранаціоналістів.

Від президента Віктора Януковича вимагають негайного і безумовного звільнення і політичної реабілітації всіх демонстрантів і політичних незаконно затриманих ув'язнених, у тому числі Юлії Тимошенко.

Пропонується створити незалежний слідчий комітет під егідою визнаної міжнародної інституції, наприклад, Ради Європи  для того, щоб розслідувати всі порушення прав людини, які мали місце з часу початку демонстрацій. Нагадується про готовність ЄС підписати з Україною угоди про асоціацію та ЗВТ, як тільки політична криза буде подолана, і відповідні вимоги будуть виконані.

Президента і уряд України закликають всерйоз зайнятися широким діалогом з опозицією, громадянським суспільством і протестуючими Майдану, щоб розрядити напружену ситуацію.

У пункті 14 міститься заклик до інститутів ЄС, країн-членів ЄС прийняти негайні дії, включаючи збільшення дипломатичного тиску. ЄС закликають готувати персонально націлені заходи і санкції на поїздки, активи та нерухомість тих українських чиновників, законодавців і їх бізнес-спонсорів (олігархів), які відповідальні за застосування насильства і смерті протестувальників. Закликають активізувати зусилля з тим, щоб зупинити відмивання грошей і ухилення від сплати податків українськими компаніями та бізнесменами в європейських банках.

Також ЄП має намір закликати ЄС, США, МВФ, Світовий банк, ЄБРР, Європейський інвестиційний банк продовжувати готувати довгостроковий пакет конкретної фінансової підтримки України.

Пункт 20 присвячений Росії і містить заклик до РФ зупинити надмірний тиск, спрямований на підрив суверенного права своїх сусідів вільно визначати своє майбутнє.

Джерело: Українська правда
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини