RU

Сьогодні ВР розгляне законопроекти про київське самоврядування

04.06.2013, 13:23
Сьогодні ВР розгляне законопроекти про київське самоврядування - Фото
946d108f9a2946feccbfccf5aa39ccf4.jpg
Сьогодні на порядок денний Верховної Ради винесені чотири законопроекти, покликані врегулювати міське самоврядування в столиці.

На голосування буде винесено проект закону про внесення змін до закону "Про столицю України - місто-герой Київ" (про об'єднання посад голови Київської міської державної адміністрації та Київської міської ради), запропонований  Віталієм Кличком, повідомляє  УНІАН.

Ударівці пропонують частину другу статті 10-1 закону про столицю викласти в такій редакції: "2. Глава київської міської ради призначається головою Київської міської державної адміністрації Президентом України", тим самим поєднавши посади мера і голови КМДА.

Законопроектом Андрія Павловського про внесення змін до закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (про призначення на посаду голови Київської міської державної адміністрації виключно особи, обраного головою київської міської ради), пропонується зовсім виключити вищезгадану статтю 10-1 із закону про столиці.

На думку Павловського, ця стаття створила безпрецедентну ситуацію, коли виконавчий орган міської влади очолює особа, яка не обрана мером. А її виключення відновить традиційний порядок управління містом - мер очолює КМДА.

Законопроектом В'ячеслава Кириленка про внесення змін до закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (про відновлення цілісності системи міського самоврядування в місті Києві) пропонується відновити діяльність київських райрад, а також ввести обов'язкове призначення на посаду голови КМДА особи, обраного киянами мером міста. Найближчі вибори пропонується провести одночасно з виборами до Київради.

Законопроектом Олександра Чорноволенка передбачається надати киянам можливість приймати рішення про утворення (не освіту) міських райрад і закріпити порядок прийняття такого рішення. Рішення про проведення референдуму з питання створення райрад приймати на вимогу не менш як однієї десятої міського населення або половини депутатів Київради. Прийняте на референдумі рішення Київрада можливо буде змінити або скасувати не менш як двома третинами голосів депутатів, з обов'язковим підтвердженням його на референдумі протягом шести місяців після прийняття.

Нагадаємо, опозиція у ВР наполягає на проведенні позачергових виборів мера Києва і Київради восени 2013 року. А спікер парламенту Володимир Рибак заявив, що вибори в столиці депутати призначать так, як позначив КСУ.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини