RU

Сьогодні вночі помер свекор Тимошенко - колишній гендиректор ЄЕСУ

24.05.2012, 11:35
Сьогодні вночі помер свекор Тимошенко - колишній гендиректор ЄЕСУ - Фото
Геннадій Тимошенко з сином Олександром (фото - blog.tymoshenko.ua)
Свекор екс-прем'єра Юлії Тимошенко Геннадій Тимошенко помер цієї ночі. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомило джерело, близьке до лідера БЮТ. Причини смерті поки не називаються, відомо лише, що Тимошенко довго хворів: він був інвалідом першої групи, інвалідність отримав в 2004 році після перебування в Лук'янівському СІЗО.

Нагадаємо, свекор Тимошенко в 90-х обіймав посаду генерального директора корпорації Єдині енергетичні системи України. Він був одним з фігурантів кримінальної справи проти Юлії Тимошенко. Його, а також Євгена Шаго, Лідію Сокольченко і Антоніну Болюру звинувачували в "приховуванні валютної виручки корпорації ЄЕСУ на суму понад 181 млн. доларів за період діяльності в 1996-97 роках". Друге звинувачення звучало як розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах у складі організованої групи, третє - контрабанда природного газу на суму 2 млрд. 251 млн. доларів. У жовтні 2002 року всі вони були екстрадовані в Україну з Туреччини і поміщені в Лук'янівське СІЗО, вийшли лише в 2003-2004 роках.

Справи стосовно оточення Тимошенко були закриті в 2004 році рішенням Шевченківського районного суду. У 2005 році його підтвердили кримінальна та військова колегії Верховного суду України.

Однак у середині листопада 2011 року в відношенні Тимошенко відновили кримінальні справи, що стосуються її діяльності на посту голови ЄЕСУ в 1990-х роках. У рамках цих справ екс-прем'єру, яка вже відбуває покарання у Качанівській виправній колонії за "газові контракти", пред'явили звинувачення в приховуванні виручки на суму в $165 млн., розкраданні бюджетних коштів і ухиленні від сплати податків на суму понад $5,8 млн.

17 листопада 2011 року Вищий спеціалізований суд визнав незаконним закриття кримінальних справ проти Геннадія Тимошенка й Антоніни Болюри. Тим самим він скасував касаційну скаргу Генпрокуратури на постанову Шевченківського суду від 2004 року про закриття кримінальних справ через відсутність складу злочину. Разом з тим, Вищий спеціалізований суд скасував провадження у цих справах через строк давності. Тепер же термін давності "відсунули", дозволивши Генпрокуратурі відновити справи по Болюрі й свекру Тимошенко.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини