RU

Сьогодні в Раді очікується знову битва за вибори в Києві

16.04.2013, 09:45
Сьогодні в Раді очікується знову битва за вибори в Києві - Фото
0f93e56e7503ea7611f8c741b77db2aa.jpg
Сьогодні народні депутати спробують в черговий раз призначити дату виборів у Києві. На порядку денному роботи Верховної Ради на вівторок значиться проект постанови народного депутата (фракція Батьківщина) Володимира Яворівського під назвою "Про призначення дати позачергових виборів київського мера і депутатів Київради".

Зазначимо, що вчора лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що регіонали не будуть голосувати за проект постанови про позачергові вибори в Києві - як не голосували і за проект про чергові вибори в столиці.

Нагадаємо, раніше більшість не підтримала проект постанови про призначення чергових виборів мера Києва і депутатів Київради на 3 червня 2013 року. Представники ПР направили звернення до КСУ з проханням роз'яснити, коли мають відбуватися чергові вибори.

Питання київських виборів вийшло з юридично-правової площини - наступні чергові місцеві вибори по всій Україні мають відбутися восени 2015 року, однак повноваження депутатів Київської міськради, обраних на позачергових виборах у травні 2008-го, закінчуються в червні. Більше того, мер Києва Леонід Черновецький написав заяву про відставку достроково, буквально напередодні того, як закінчувався його термін перебування при владі, що також внесло плутанину в питання призначення виборів мера. Тепер дату виборів міського голови і депутатів міськради (а також те, будуть вони позачерговими або черговими) може визначити лише Верховна Ради України. На думку опозиції, владі вигідно відкладати вибори, і за допомогою КСУ вона зможе аргументувати перенесення волевиявлення в Києві на 2015-й.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини