RU

Сьогодні в Харкові починають судити Тимошенко

19.04.2012, 09:23
Сьогодні в Харкові починають судити Тимошенко - Фото
Фото: tymoshenko.ua
У четвер Київський районний суд Харкова починає попереднє слухання за звинуваченням екс-прем'єра Юлії Тимошенко у фінансових злочинах під час керівництва нею діяльністю корпорації Єдині енергетичні системи України наприкінці 90-х років.

Згідно з проведеним жеребкуванням, попереднє слухання за звинуваченням Тимошенко буде проводити суддя Костянтин Садовський, передає Інтерфакс-Україна.

Тимошенко, засуджена в жовтні 2011 р. за "газову справу" й відбуває семирічний термін у Качанівській колонії Харкова, відмовилася брати участь у попередньому судовому засіданні через хворобу. Раніше, 13 квітня, голова правління клініки "Шаріте" Карл Макс Айнхойпль повідомив, що стан екс-прем'єра Тимошенко не дозволяє їй брати участь в судовому процесі.

Тимошенко звинувачують в організації заволодіння та замаху на заволодіння чужим майном (державними коштами) шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення, організації ухилення від сплати податків корпорацією ЄЕСУ, що призвело до фактичного ненадходження коштів до державного бюджету; ухилення від сплати прибуткового податку з громадян, що спричинило тяжкі наслідки. Здійсненню цих дій передувало неповернення в державу валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі більше $160 млн.

Прокуратура заявила позов про відшкодування екс-прем'єром Тимошенко збитків в 19,5 млн.грн. по справі ЄЕСУ. Генпрокурор Віктор Пшонка стверджує, що кримінальну справу проти Тимошенко за корпорації ЄЕСУ було незаконно закрито в 2005 році під тиском колишнього на той час президента країни Віктора Ющенка, відразу після призначення Тимошенко головою уряду.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини