RU

Сьогодні суд розгляне касацію на газовий вирок Тимошенко

26.06.2012, 09:37
Сьогодні суд розгляне касацію на газовий вирок Тимошенко - Фото
Юлія Тимошенко (фото: ЕРА)
Судова палата у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ сьогодні продовжить розгляд скарги захисника екс-прем'єр-міністра Олександра Плахотнюка на користь Юлії Тимошенко на рішення судів першої та другої інстанції в так званій газовій справі.

Як повідомляє прес-служба Юлії Тимошенко, зокрема, Плахотнюк наполягає на необхідності скасування вироку Печерського райсуду Києва від 11 жовтня 2011 року та ухвали Апеляційного суду Києва від 23 грудня 2011 року, що підтвердив законність позбавлення Юлії Тимошенко волі строком на 7 років.

Захисник просить суд закрити кримінальну справу проти екс-прем'єра в зв'язку з відсутністю в її діях складу злочину.

Скарга подана у відповідності зі статтями 62, 65, п. 8 ч. 3 ст. 129 Конституції України, статей 5, 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, статті 14 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права і відповідно до п. 2 ст. 6 і статей 383-387, 358, 398 Кримінально-процесуального кодексу України.

Нагадаємо, суд 15 травня почав розгляд касації Тимошенко, але судове засідання тривало лише півгодини. Заступник голови Вищого спеціалізованого суду Станіслав Міщенко, який головував у засіданні, оголосив про перенесення розгляду більш ніж на місяць на вимогу сторони державного обвинувачення обов'язково забезпечити особисту присутність на процесі Тимошенко, яка в той час вже перебувала на лікуванні в стаціонарному медичному закладі.

Тимошенко двічі зверталася до Вищого спеціалізованого суду із заявами про розгляд скарги в її відсутність.

Як відомо, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва оголосив вирок Тимошенко, яким її засудили до семи років позбавлення волі за нібито перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 році, а також задовольнили позов НАК Нафтогаз України, згідно з яким Тимошенко повинна відшкодувати збиток компанії в сумі понад 1,5 млрд.грн.

23 грудня 2011 року колегія суддів Апеляційного суду міста Києва залишила в силі вирок Печерського районного суду від 11 жовтня.

26 січня 2012 року захист екс-прем'єра звернувся до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з касаційною скаргою на рішення судів першої та другої інстанції.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини