RU

Сьогодні ЄС оприлюднить умови підписання асоціації з Україною

10.12.2012, 09:44
Сьогодні ЄС оприлюднить умови підписання асоціації з Україною - Фото
e81346cbd600f08594e72ecbab0a0480.jpg
Сьогодні Рада ЄС оприлюднить умови підписання угоди про асоціацію з Україною. За деякими даними, Євросоюз пом'якшить свою позицію, щоб зберегти шанс на підписання угоди в 2013 році, - передає Комерсант-Україна.

У список вимог увійшли розробка Виборчого кодексу, продовження судової реформи і ліквідація наслідків виборчого правосуддя - Брюссель очікує, що лідери опозиції Юлія Тимошенко та Юрій Луценко вийдуть на свободу після рішення Європейського суду з прав людини. Тим часом ряд джерел вважає, що виконання плану завадить потепління українсько-російських відносин. За деякими даними, вже 17-18 грудня в рамках ще не анонсованого візиту президента Віктора Януковича до Москви може початися розворот вектора інтеграції України.

Проект рішення Ради ЄС, затверджений у минулу середу, поки не оприлюднюється. Але джерела в європейських структурах кажуть, що Брюссель вирішив дати Києву ще один шанс. "Євросоюз ставить питання не про те, чи підписувати угоду з Україною, а про те, коли його підписувати. Адже ми вклали стільки сил в переговори з Україною не для того, щоб відмовитися від цього документа, - пояснило одне з джерел. - Хоча це не відміняє існування умов підписання угоди".

На сьогоднішньому засіданні буде обговорюватися також можлива дата саміту Україна-ЄС. "Мова скоріше йде про кінець лютого або навіть про березень", - пояснив європейський дипломат. За однією з версій, Брюссель може дочекатися проведення довиборів у Раду за п'ятьма мажоритарними округами.

Експерти зазначають, що ЄС, кілька конкретизувавши умови, все ж залишив можливість для суб'єктивної оцінки їх виконання. "Якщо, наприклад, Юлію Тимошенко відпустять після рішення ЄСПЛ і тут же осудять за іншою справою, чи дасть це можливість для підписання СА?" - задається питанням науковий директор Інституту євро-атлантичної інтеграції Олександр Сушко. Директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук додала, що при ухваленні рішення про підписання СА "для ЄС буде важлива думка опозиції та громадянського суспільства". Як відомо, в Батьківщині висловлюються проти, а в УДАРі - за підписання СА в нинішній політичній ситуації. Громадянське суспільство поки також по-різному дивиться на це питання.

Тим часом джерела в МЗС зазначають, що на подальший розвиток подій можуть вплинути не стільки вимоги Брюсселя, скільки діалог Києва з Москвою. Так на 17-18 грудня заплановано ще не анонсований візит президента Віктора Януковича до Москви. Одним з головних питань порядку денного стане можливість участі України в східному інтеграційному процесі, - зазначає джерело.

Експерти також вважають, що шанси на зближення України з Митним союзом Росії, Білорусі і Казахстану в умовах величезного дефіциту бюджету і невизначеності європейських перспектив стають все більш реальними. "Зміна вектора - це вже не шантаж Європи, це абсолютно реальна можливість. Ми вже дещо почули з Ашхабада (за підсумками зустрічі Віктора Януковича і президента Росії Володимира Путіна в рамках саміту СНД) і ще почуємо новини 17-18 грудня з Москви", - вважає Олександр Сушко. Як відомо, в Ашхабаді Янукович заявив про необхідність "приєднуватися до деяких положень Митного союзу, до тих правил, які є в МС".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини