RU

Сьогодні набув чинності скандальний наказ Захарченка про "Беркут"

28.01.2014, 15:56
Сьогодні набув чинності скандальний наказ Захарченка про
befa1734f7bb62d4f8c31c140b3b9d39.jpg
Сьогодні, 28 січня 2014 року, набув чинності наказ МВС від 24 жовтня 2013 року  № 1011 "Про затвердження Положення про спеціальний підрозділ міліції громадської безпеки "Беркут", підписаний міністром МВС Віталієм Захарченком, повідомляє Юрліга.

Відповідно до документа, працівники підрозділу з метою виконання покладених на них завдань мають право застосовувати заходи фізичного впливу, в тому числі прийоми рукопашного бою, спеціальні засоби і вогнепальну зброю у випадках і в порядку, визначених статтями 12-15-1 Закону України "Про міліцію". Відзначимо, що згідно закону, співробітники міліції мають право застосовувати наручники, гумові кийки, засоби зв'язування, сльозоточиві речовини, світлозвукові пристрої відволікаючої дії, пристрої для відкриття приміщень і примусової зупинки транспорту, водомети, бронемашини та інші спеціальні і транспортні засоби, а також використовувати службових собак, зокрема.

Як наголошується в наказі, завданнями підрозділу є: "забезпечення громадського порядку на об'єктах і територіях, які мають особливе народногосподарське значення; забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод, законних інтересів; запобігання правопорушенням та їх припинення; охорона і забезпечення громадського порядку; виявлення кримінальних правопорушень; участь у проведенні заходів, спрямованих на розшук і затримання осіб, підозрюваних у скоєнні кримінальних злочинів, озброєних і інших злочинців, які являють суспільну небезпеку, звільнення заручників, припинення терористичних актів".

Відповідно до пункту 27 частини 1 ст. 10 закону про міліції "Беркут" зобов'язаний забезпечувати громадський порядок під час проведення масових заходів комерційного характеру "на кошти організацій або осіб, які їх проводять".

На виконання пункту 20 частини 1 ст. 11 Закону "Беркут" відповідно до своєї компетенції забезпечує тимчасове обмеження або заборону доступу громадян на окремі ділянки місцевості чи об'єкти з метою забезпечення громадського порядку, громадської безпеки, охорони життя і здоров'я людей.

Обов'язком підрозділи також є забезпечення охорони громадського порядку в місцях тимчасового перебування посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона , і на прилеглій до них території.

Підрозділ бере участь разом зі службами, підрозділами ОВС, внутрішніх військ МВС, центральними органами виконавчої влади у проведенні заходів, спрямованих на розшук і затримання осіб, підозрюваних у скоєнні кримінальних злочинів, озброєних і інших злочинців, які становлять суспільну небезпеку, звільнення заручників, припиненні терористичних актів.

У наказі також йдеться про те, що за рішенням міністра внутрішніх справ або його заступників підрозділ тимчасово передислокується в іншу адміністративно-територіальну одиницю для участі в невідкладних заходах щодо забезпечення громадського порядку, припинення групових порушень громадського порядку та масових заворушень, проведення заходів, спрямованих на розшук і затримання осіб, підозрюваних у скоєнні кримінальних правопорушень, озброєних і інших злочинців, які становлять суспільну небезпеку, звільнення заручників, припинення терористичних актів.

Відзначимо, що раніше юристи наполягали на незаконності функціонування "Беркута", оскільки підрозділ є воєнізованим формуванням, що не має належної реєстрації правових підстав його існування.

У той же час, як раніше пояснив адвокат Ігор Черезов, "Беркут" функціонує на підставі наказу МВС від 28 липня 1994 року № 404, яким затверджено Статут патрульно-постової служби міліції України. Пунктом 11 статуту передбачено, що "для припинення антигромадських проявів, масових заворушень, застосування заходів по боротьбі з організованою злочинністю, розшуком і затриманням особливо небезпечних і озброєних злочинців, забезпечення охорони громадського порядку при проведенні масових заходів, великих виробничих аварі , катастроф, стихійних лих та інших надзвичайних обставин, створюються підрозділи особливого призначення "Беркут".

Нагадаємо, народний депутат Анатолій Гриценко звернувся до Окружного адмінсуду міста Києва з вимогою про визнання протиправними та недійсним наказу МВС № 1011.

Крім того, у Верховній Раді зареєстровано законопроекти, що передбачають ліквідацію спецпідрозділів міліції (№ 3720, № 3733).

Читайте також - Поза законом. Які правові підстави роботи "Беркута"

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини