RU

Сьогодні Луценка мають привезти до Печерського суду

01.02.2013, 09:44
Сьогодні Луценка мають привезти до Печерського суду - Фото
98c6ef7e3ffae88742cc10fb032040d4.jpg
У Печерському районному суді Києва відбудеться судове засідання з розгляду скарги екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка. Про це повідомляє прес-служба Народної самооборони.

Луценко подавав скаргу про вчинення відносно нього злочину посадовими особами Генеральної прокуратури та суддями Печерського і Апеляційного судів Києва. Справу веде суддя Віктор Кицюк. Засідання призначене на 14:00 і на нього з Менської колонії повинен бути доставлений сам Луценко.

Відзначимо, що Луценка, прооперованого в київській клініці Оберіг, 30 січня вранці етапували в Менську колонію. Дружина і захисник екс-міністра Ірина Луценко розцінила це як замах на життя Луценка. Вона повідомила, що екс-міністра відвезли з декількома ранами і кровотечею.

Нагадаємо, в кінці лютого 2012 року Печерський суд Києва засудив колишнього міністра до четирьох років позбавлення волі  з конфіскацією майна з позбавленням права обіймати керівні посади та рангу державного службовця. В термін тюремного ув'язнення Луценка суд постановив врахувати його перебування в СІЗО. Апеляційний суд Києва в повному обсязі відхилив апеляційну скаргу Луценка на вирок Печерського суду.

В кінці 2012 року Окружний адміністративний суд Києва відмовився відкривати провадження за скаргою адвоката екс-міністра Олексія Баганця на бездіяльність Вищого спеціалізованого суду, який протягом тривалого часу не призначав дату розгляду касації на вирок екс-міністру з посадовим злочинам.

3 липня 2012 року Європейський суд з прав людини оголосив рішення про незаконність арешту Луценка. Суд визнав порушення ст. 18 Конвенції про захист прав людини, яка визначає політичну складову переслідування і зобов'язав Україну виплатити Луценку 15 тис. євро компенсації морального збитку. Прохання українського уряду про перегляд рішення було відхилене. Компенсацію ув'язненому держава виплатила в повному обсязі.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини