RU

Сьогодні Ющенко може запропонувати Європі українську "трубу"

27.01.2009, 10:41

Сьогодні Президент України Віктор Ющенко проведе переговори з Головою Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу. Ініціатором цієї зустрічі виступив Ж.Баррозу з метою обговорення уроків газової кризи.

Як повідомляє українська служба радіо "Свобода", під час переговорів В.Ющенко, очевидно, озвучить своє бачення нинішньої ситуації. У Міністерстві закордонних справ України відзначили, що убезпечити від повторення газових блокувань могло б вироблення єдиної енергетичної стратегії Євросоюзу і України. Наприклад, входу української газотранспортної мережі в газотранспортну систему Євросоюзу.

Саме з такою пропозицією, очевидно, і приїхав у Брюссель В.Ющенко.

Передбачається, що серед інших тем розмови у Брюсселі - модернізація українських газопроводів, через які в ЄС надходить 80% російського газу. Також, на думку багатьох експертів, українська ГТС потребує серйозної реконструкції, інакше Україна вже в найближчому майбутньому може не впоратися зі своїм завданням надійного транзитера газу.

Крім того, очікується, що брюссельські чиновники поцікавляться в українського глави держави реальним станом ГТС і тим, як Україна планує модернізувати її в найближчі роки. Принаймні, Ж. Баррозу минулого тижня відверто казав, що Європа занепокоєна станом ГТС України.

Передбачається також, що представники України і ЄС обміняються думками щодо угоди про асоціацію, а також щодо ініціативи "Східного партнерства", частиною якого є і Україна.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини