RU

Сьогодні в Брюсселі розглянуть "українське питання"

22.07.2008, 10:56

Сьогодні міністри закордонних справ ЄС під час засідання в Брюсселі розглянуть "українське питання". Йдеться про прийняття нової угоди з Києвом, яка не передбачатиме членства України в ЄС, хоч і називатиметься, як очікується, угодою про асоціацію.

На думку експерта Французького інституту міжнародних відносин Сюзанни Ніс, Україні необхідно взяти ініціативу в свої руки. "Майбутня угода між ЄС та Україною однозначно матиме більше значення, ніж попередня. Проте, те, що в документі не буде обіцянок про приєднання України до Євросоюзу, визначається, передусім, громадською думкою в ЄС", - зауважила С. Ніс, яку цитує "Deutsche Welle".

"Зараз не можна говорити про розширення. Оскільки Євросоюз на разі перебуває у глибокій кризі. Через ірландське "ні" та потенційне "ні" з боку чехів і поляків", - зазначила вона. За її словами, населення держав ЄС песимістично ставиться до будь-якого розширення. Тому урядам європейських країн нелегко цьому протидіяти.

Водночас, експерт наголосила, що Україна могла б сама прискорити цей процес. Тобто довести, що вона є надійним партнером. "Тоді і з боку країн членів Євросоюзу процес зближення значно пришвидшиться", - резюмувала С. Ніс.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини