RU

Сьогодні стартує 5-й щорічний самміт Ялтинської європейської стратегії

10.07.2008, 13:00

Сьогодні в Ялті розпочне свою роботу 5-й щорічний самміт міжнародної мережі "Ялтинська європейська стратегія" (YES) - форум з питань, що стосуються України та Європейського Союзу. У самміті візьме участь понад 160 політиків, бізнесменів, громадських діячів, дипломатів і журналістів з 20 країн світу. Самміт триватиме до 13 липня. З традицією пленарні засідання відбудуться у Лівадійському палаці.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у фонді Віктора Пінчука, серед учасників 5-го щорічного самміту організації - директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан, Президент Грузії Михайло Саакашвілі, віце-президент Європейського парламенту Марек Сівець, Президент Польщі у 1995-2005 роках Олександр Квасьнєвський, віце-президент Європейської народної партії Маріо Давид, Посол Російської Федерації в Україні Віктор Черномирдін, головні стратеги провідних політичних партій США - республіканець Карл Роув та демократ Боб Шрам. Спеціальним гостем самміту стане британський політик та суспільний діяч, Прем'єр-міністр Великобританії у 1997-2007 роках Ентоні Чарльз Лінтон (Тоні) Блер, який 12 липня виступить на пленарній сесії "Бачення Європи та України" .

Українську сторону на самміті будуть представляти Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк, Секретар Ради Національної безпеки й оборони України Раїса Богатирьова, віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та міжнародної інтеграції Григорій Немиря.

Головною темою самміту стануть сучасні глобальні виклики та їхній вплив на Україну і Європу. Учасники обговорять вплив світової паливної та продовольчої криз на макроекономічну стабільність, питання майбутнього ЄС з погляду складного процесу ратифікації Лісабонського договору, створення зони вільної торгівлі України-ЄС, позиції політичних сил України щодо стратегії й тактики євроінтеграції. Пленарні сесії також присвятять тому, як вплинуть вибори в США та Росії на ситуацію в Україні й питанням побудови демократії та ринкової економіки в Чорноморському регіоні. У рамках трьох спеціальних секцій учасники обговорять проблеми постачання газу, можливості, що відкриваються перед Україною у зв'язку з глобальною продовольчою кризою , а також підготовку до Євро-2012.

"Ялтинська європейська стратегія" - незалежна міжнародна організація, що об'єднала відомих політиків, лідерів бізнесу та громадську думку і журналістів з метою реформування України і сприяння її вступові до ЄС. Організацію заснував у липні 2004 року український бізнесмен та громадський діяч В. Пінчук.

Детальніша інформація про відомих персон >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини