RU

Сьогодні нардепи "спитають" з Генпрокуратури за арешти опозиціонерів

12.01.2011, 08:31

Верховна Рада сьогодні заслухає представника Генеральної прокуратури зі звітом з приводу порушення кримінальних справ проти представників опозиції. За відповідну постанову N7545 у вівторок проголосували 408 народних депутатів. Проект був підготовлений лідером фракції Партії регіонів Олександром Єфремовим та лідером фракції Блоку Литвина Ігорем Шаровим.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, спочатку опозиція хотіла бачити в парламенті особисто Генпрокурора Віктора Пшонку, а також Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніну Карпачову з інформацією про політичні репресії представників опозиційних партій і колишніх високих посадових осіб, однак відповідний проект постанови N7544 не був підтриманий.

Перед тим, як поставити документи на голосування, глава парламенту Володимир Литвин зазначив, що опозиційний проект не буде підтриманий більшістю в залі, оскільки вже містить висновки і оцінки. "За" дійсно проголосували всього 162 депутата.

У той же час, представники опозиційних фракцій БЮТ і НУНС Іван Кириленко і Роман Зварич заявили, що фракції підтримають проект постанови більшості за умови, що Рада запросить не представника прокуратури, а Генерального прокурора В.Пшонку.

Лідер парламентських регіоналів О.Єфремов заявив, що якщо для опозиціонерів важлива форма, а не зміст, то треба заслухати інформацію фахівців Генпрокуратури, які ведуть даний напрям. Спікер В.Литвин пообіцяв опозиціонерам звернутися з листом до В.Пшонки, в якому проінформувати його, що Рада ухвалила відповідне рішення, і в ході обговорення звучала пропозиція запросити до парламенту Генпрокурора.

Разом з тим, станом на вчорашній вечір в Генпрокуратурі ще не знали, хто прийде в парламент - особисто В.Пшонка або хтось з його заступників. "Генеральний прокурор ухвалить рішення вранці", - повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Генеральної прокуратури.

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини