RU

Сьогодні КСУ роз'яснить, як можна звільняти Стельмаха

03.03.2009, 09:03

Сьогодні Конституційний Суд України оприлюднить прийняте 26 лютого рішення у справі за конституційним поданням Президента України щодо офіційного тлумачення положення пункту 18 частини першої ст. 85 Конституції України про порядок звільнення з посади Верховною Радою Голови Національного банку України.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі КСУ, суб'єкт права на конституційне подання просив Конституційний Суд України роз'яснити чи є підставою для звільнення з посади Голови Нацбанку рішення Верховної Ради України, прийняте за відсутності подання Президента України.

А також, чи допускається припинення перебування на посаді Голови Нацбанку - звільнення іншим способом, ніж за поданням Президента України.

Нагадаємо, Верховна Рада 26 січня скасувала власну постанову від 16 грудня 2004 року про призначення Володимира Стельмаха на посаду глави Нацбанку. 19 лютого Конституційний Суд України у формі усного слухання почав розгляд справи за конституційним поданням Президента Віктора Ющенка щодо офіційного тлумачення положення пункту 18 частини першої статті 85 Конституції України стосовно порядку звільнення з посади Верховною Радою голови Національного банку України. У той самий день Верховна Рада не прийняла жодного із законопроектів, що передбачали можливість відсторонення голови Національного банку України у разі, якщо Президент України проігнорує вимоги парламенту відправити керівника НБУ у відставку.

Відставка Стельмаха: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини