RU

Смешко: Захід надає недостатню увагу викликам безпеки

14.03.2016, 11:52
Смешко: Захід надає недостатню увагу викликам безпеки - Фото
Ігор Смешко (фото з особистого архіву)
У Заходу фактично немає стратегії поширення своїх цінностей, в той час як Росія на практиці доводить, що у неї така стратегія є. Таку точку зору висловив радник президента України, колишній керівник СБУ і глава комітету з питань розвідки при президенті Ігор Смешко на конференції "Мілітаризація окупованого Криму як загроза міжнародній безпеці", що проходить в Києві, передає кореспондент ЛІГА.net. Смешко також вважає, що ситуація ускладнюється тим, що в світі (особливо на Близькому Сході) нарощують вплив нові для сформованого світового порядку цивілізації.

Радник президента зазначив, що Захід надає абсолютно недостатню увагу викликам, які висуває йому нова ситуація, і не цінує той внесок, який Україна внесла в створення пострадянського світоустрою. "Ніхто в світі не зміцнив безпеку США і Європи більше ніж Україна, яка підписала і повністю виконала Будапештський меморандум, зняла з бойового чергування майже 180 міжконтинентальних ядерних ракет і відмовилася від володіння ядерною зброєю взагалі, - на той момент третім за величиною ядерним арсеналом в світі", - сказав Смешко.

Експерт вважає, що Захід вибудував потужну економічну систему при слабких і неефективних механізмах прийняття політичних рішень. Саме ця неефективність дозволила Путіну ще в середині 2000-х років публічно поставити під сумнів політичну спроможність України. Те, що реакції Заходу на ці випади не було, зробило можливим вторгнення Росії в Грузію, а слабка реакція Заходу на війну з Грузією відкрила можливість окупації Криму і вторгнення в Донбас.

Смешко вважає, що системи прийняття рішень на Заході і в Росії принципово різні. У Росії рішення приймає фактично одна людина, якій, на відміну від структур НАТО і Євросоюзу, не потрібні ніякі бюрократичні узгодження. За рахунок цього Росія може в певних обставинах отримати серйозну тактичну перевагу. Експерт посилається на командування Європейського штабу НАТО, яке, за його словами, визнає, що в разі війського вторгнення  Росії в країни Балтії НАТО не зможе їх ефективно захистити.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

<a href="http://liga.net/">Источник</a>Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини