RU

Смешко розповів про завдання Комітету з питань розвідки

08.10.2014, 14:56
Смешко розповів про завдання Комітету з питань розвідки - Фото
Ігор Смешко
Комітет з питань розвідки при президенті України буде допоміжним органом, який візьме на себе координацію всіма службами розвідки та узагальнення інформації для прийняття рішень головнокомандувачем. Про це сьогодні на брифінгу повідомив радник президента - глава комітету Ігор Смешко.

"Комітет... допомагатиме президенту здійснювати його конституційні повноваження по керівництву, контролю та координації за діяльністю розвідувальних органів України. У нас є три органи зовнішньої розвідки, які мають право працювати за кордоном. Крім того, у нас є інформаційно-аналітичні підрозділи в інших силових міністерствах, які теж накопичують певну інформацію, що має відношення до забезпечення розвіддіяльності і до забезпечення інформаційно-аналітичною роботою в сфері національної оборони і безпеки, можливість президента виконувати функції головнокомандуючого. Цим комітет з питань розвідки і буде займатися", - сказав Смешко, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Смешко уточнив, що зараз в Україні працюють Служба зовнішньої розвідки, Управління розвідки Міністерства оборони та прикордонна розвідка. Крім того, працюють інформаційно-аналітичні підрозділи всередині країни, які теж добувають стратегічну інформацію, яка дозволить вищому керівництву держави приймати рішення у сфері нацбезпеки і оборони - це кримінальна розвідка МВС, Служба фінансового моніторингу, підрозділи радіоелектронної розвідки. "До цього часу жодної координації, планування та контролю за цими підрозділами в нашій країні не було", - підкреслив він.

За словами Смешка, координатор національної розвідки є в усіх країнах світу. В Україні відповідний комітет формували двічі, востаннє він був розпущений в 2005 році. "Петро Порошенко вирішив, що зараз рівень розвідки та інформаційно-аналітичного забезпечення в умовах фактичної війни не відповідає належному рівню... Вся світова практика говорить, що інформація, яка надходить на вищі рівні влади, повинна бути переперевірена, скоординована за часом і місцем і об'єктивна... Тому комітет з питань розвідки при президенті вирішили відновити", - сказав він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини