RU

Смерть 12 бійців ГРУ в Донбасі доводить причетність Росії - FT

11.08.2014, 16:42
Смерть 12 бійців ГРУ в Донбасі доводить причетність Росії - FT - Фото
Володимир Путін та Сергій Іванов під час відвідування нової штаб-квартири ГРУ Генштабу ЗС Росії

У зіткненнях на сході України загинули 12 співробітників Головного розвідувального управління Генштабу ЗС Росії, пише The Financial Times. Від джерела, що побажало зберегти анонімність, кореспонденту видання були надані фотографії, на яких зображений скромний меморіал: 12 фотопортретів і перед кожним букет з шести троянд. За словами джерела, на фото - бійці російських спецпідрозділів. "Усі 12 загинули в останні тижні в Україні. Офіційно всі вони були у відпустці", - пише автор.

Автор статті визнає, що походження знімків не піддається незалежному підтвердженню. Однак використовуючи фотографії, що знаходяться у відкритому доступі, трьох загиблих вдалося ідентифікувати як діючих спецназівців військової розвідки. Тіла ще двох були помічені у вантажівці з написом "Вантаж 200", який журналіст Нової газети сфотографував ще в червні. "Це переконливий, нехай і непрямий, доказ на користь заяв, які Київ робить, починаючи з квітня. Росія, стверджує військове керівництво України, не просто озброює сепаратистів на сході країни, але й веде активну приховану військову кампанію з використанням власних елітних спецпідрозділів і агентів розвідки", - йдеться в статті.

Російські агенти, про яких йде мова, діють незалежно від російських найманців - колишніх військовослужбовців та чеченців. "Кілька фотографій із соцмереж вказують на їх приналежність, - пише автор. - На них видно людей в комплекті обмундирування "Ратник"; це новітнє обладнання, прийняте російською армією в цьому році і доступне поки тільки добірним частинам - spetsnaz". "Ці люди працюють точно, швидко і потім зникають, - описує дії спецназівців високопоставлений офіцер розвідки НАТО. - Дуже важко встановити, де вони були. Це війська спеціального призначення. Їх мало, дуже мало".

"Дійсно, якщо в Криму напередодні його анексії spetsnaz використовувався доволі відкрито, на сході України він діє більш приховано - можливо, в силу уроків, отриманих в Криму", - йдеться в статті.

"Spetsnaz - це суміш американських рейнджерів з британською SAS (Особлива повітряна служба, британські війська особливого призначення - ред.), - пояснює Ігор Сутягін, військовий експерт з Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI). - Спектр їх застосування широкий. Вони можуть вести бій, але підготовлені і для розвідоперацій, створення повстанських рухів і контролю над ними, контрабанди зброї, ведення партизанської війни".

Використання спецназу вказує на те, що операцію веде ГРУ - Головне розвідувальне управління Генштабу РФ. "У розпорядженні ГРУ є вісім сухопутних бригад спецназу, - пише автор статті. - Йому також підпорядковується одна десантна частина - 45 полк ВДВ - 700 кращих з кращих "блакитних беретів". Двоє з помічених на траурній церемонії в Москві служили в 45-му полку".

"Те, що відбувається на сході України - класичний приклад операції ГРУ, і це - головний аргумент на користь причетності Росії. Вбивства, контрабанда зброї, створення партизанських рухів під керівництвом підставних осіб та використання спецназу для їх підтримки - все це ретельно відпрацьовані елементи доктрини ГРУ з ведення прихованих бойових дій", - пояснює автор.

"Тут головне - підривна діяльність, шпигунство з обмеженим використанням спецпідрозділів і посередників, від яких легко відхреститися, - сказав Найджел Інкстер, колишній начальник управління розвідзабезпечення операцій MI-6. - Це війна, яка ніколи по-справжньому не оголошується".

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини