RU

Слуга народу розділилася з питання про короткоствольну зброю, голосувати буде вільно

16.02.2021, 07:28
Слуга народу розділилася з питання про короткоствольну зброю, голосувати буде вільно - Фото
Денис Монастирський (Фото: пресслужба Слуги народу/Facebook)

Голосування фракції  Слуга народу щодо законопроэкту про обіг зброї буде вільним, заявив на брифінгу вчора, 15 лютого, нардеп зі СН і голова комітету з правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За словами Монастирського, на засіданні фракції, яке відболося вчора, обговорення за законом про зброю було бурхливим. Більшість питань викликає норма про можливість придбання і зберігання громадянами короткоствольної вогнепальної зброї.

Думки у фракції розділилися, тому було вирішено, що на засіданні Ради в четвер, коли законопроєкт повинен бути винесений в зал, депутати фракції будуть голосувати вільно.

У той же час Монастирський, як голова профільного комітету, висловив думку, що в разі прийняття законопроєкту за основу норма про короткоствольну зброю повинна бути вилучена з нього перед другим читанням, оскільки більшість депутатів виступає проти неї. Якщо закон не буде прийнятий, його можуть відправити на повторне перше читання і також вилучити цю норму.

Монастирський підкреслив, що законопроєкт регулює багато інших питань, зокрема, питання про необхідну самооборону, обіг спортивної та нагородної зброї тощо, тому законопроєкт в цілому необхідний.

  • 20 січня комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти в першому читанні законопроєкт про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї. Документ передбачає також легалізацію короткоствольної зброї.
  • У ході останнього соцопитування групи Рейтинг право приватних осіб на вогнепальну зброю підтримали 23% опитаних, проти висловилися 75%, вагалися з відповіддю 2%.
  • 12 лютого 2021 року заступник голови МВС  Антон Геращенко заявив, що міністерство підтримує закон про цивільну зброю, але проти легалізації короткоствольної зброї.
Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини