RU

Слова Єфремова про Сороса назвали "ведмежою послугою" Януковичу

15.04.2011, 14:10
Слова Єфремова про Сороса назвали
3042805d56fba7e165858e170d89e7d9.jpg

Слова Єфремова про Сороса назвали "ведмежою послугою" Януковичу

Представники Партії регіонів заявами щодо Джорджа Сороса роблять "ведмежу послугу" Президенту України Віктору Януковичу. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив заступник генерального директора Центру ім. Разумкова Валерій Чалий (на фото), коментуючи слова лідера регіоналів у Верховній Раді Олександра Єфремова про фінансування Д.Соросом протестних настроїв в Україні.

"Враховуючи історію України, коли починалося подібне "полювання на відьом", у цьому випадку на недержавні організації, то я нагадаю комісію Валерію Мішури у парламенті, яка ніби мала ще більш достовірні факти якогось фінансового втручання. У результаті все це закінчилося нічим, тому що, як виявилося, вся їхня "доказова база" - відкриті публікації нашого Центру Разумкова про розвиток недержавного сектору в Україні та його фінансування", - наголосив В.Чалий.

"Робилося це напередодні виборчої кампанії. На мій погляд, для фальсифікацій", - додав політолог.

За його словами, якщо заява О.Єфремова зроблена як окремого народного депутата, то це "ведмежа послуга" Президенту країни В.Януковичу. "Я нагадаю, що навіть люди, які працюють сьогодні у цій владі, у свій час співпрацювали з фондами, пов'язаними із Соросом. Наприклад, глава Мін'юсту пан Лавринович очолював програму "Верховенство права" у фонді "Відродження". Наскільки мені відомо, є навіть угоди з фондом на місцевому рівні з адміністраціями", - додав політолог.

Він зазначив, що фонд "Відродження" - українська недержавна організація, яку фінансує як Д.Сорос, так і інші приватні особи, зокрема українці.

"Правлячій партії сьогодні треба думати не про те, як ставити палиці у колеса позабюджетному фінансуванню важливих для розвитку держави питань, а подумати про те, як профінансувати важливі для держави проекти", - сказав В.Чалий.

"Мені зрозуміла природа цих заяв. Очевидно, що ключові чинники - це вибори і складна економічно-соціальна ситуація в Україні. Коли влада не може вирішити якісь питання, то вигадують теми, що дають змогу відвернути увагу людей від проблем", - додав політолог.

До того ж, за його словами, порівнювати з експертного погляду ситуацію в Африці і в Україні - недопустимо. "Я, як експерт, не бачу, які тут можуть бути паралелі. Якщо влада стверджує зворотнє - що ж, певно, їм відомо більше, отже, наша влада збирається діяти у тому ж напрямі. Мені б не хотілося вірити в їхнє припущення", - наголосив В. Чалий.

Нагадаємо, раніше О.Єфремов заявив, що "зовнішній інвестор" виділив кошти на те, щоб в Україні готували людей для реалізації проектів "за варіантом Північної Африки". "У мене є дані, що і Сорос виділив певні кошти для того, щоб підготувати у нас в Україні певну групу молодих хлопців, які могли б за варіантом Північної Африки запускати будь-які проекти, які є. Це є і це готується", - сказав народний депутат.

Міжнародний фонд "Відродження", пов'язаний з Д.Соросом, спростував цю заяву. За словами виконавчого директора фонду Євгена Бистрицького, ніхто в Україні не готує і не може готувати за розпорядженням Д.Сороса ніякої "групи молодих хлопців". "Таких розпоряджень або проектів немає і не може бути", - зазначив він.

За його словами, Партія регіонів замість того, щоб сприяти налагодженню продуктивного діалогу між владою і громадськими організаціями діє проти громадської активності під гаслами неіснуючої загрози дестабілізації.

Валерій Чалий: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини