RU

Слідчий торгувався з підсудними у справі Луценка, - адвокат

13.07.2012, 17:17
Слідчий торгувався з підсудними у справі Луценка, - адвокат - Фото
Юрій Луценко
Слідчі у справі Юрія Луценка застосовували незаконні методи, пропонуючи підсудним Павленову й Тарасенку давати свідчення проти екс-міністра і в обмін отримати статус не обвинувачених, а свідків. Про це заявив захисник Олексій Баганець у коментарі журналістам, відповідаючи на питання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ.

"Не тільки Тарасенко, а й Павленов підтвердили, що з ними слідство вело торгівлю так звану, що якщо вони дають обвинувальні свідчення щодо Юрія Віталійовича Луценка, то вони по справі будуть свідками. А якщо вони цього не зроблять, вони будуть притягнуті до кримінальної відповідальності . Їм навіть погрожували арештом. Природно, це незаконні методи слідства, за це повинні винні особи нести відповідальність ", - сказав він.

Баганець також підкреслив, що захист буде використовувати ці дані в тому випадку, якщо виникне необхідність в оскарженні вироку суду. "Допущені суттєві порушення Кримінально-процесуального кодексу, це є достатньою підставою для скасування будь-якого судового рішення, яке буде прийнято у справі", - підкреслив адвокат.

Сьогодні в ході допиту Володимира Тарасенка захисник екс-міністра Ірина Луценко запитала у нього, чи пропонували йому в ході досудового слідства дати свідчення проти Юрія Луценка в обмін на зміну статусу з підозрюваного на свідка. "В принципі, схоже на те, що ви говорите", - відповів Тарасенко. За його словами, він обговорював це питання з Павленовим, сказавши йому, що в даній ситуації у них є два виходи: поганий - стати підозрюваними у справі, і дуже поганий - дати безпідставні свідчення проти Юрія Луценка. "Павленов мені сказав: Луценко тут ні при чому, тому ми стоїмо на своїх позиціях", - додав Тарасенко.

Олег Павленов - колишній співробітник МВС, який проводив слідчі заходи щодо потерпілого Валентина Давиденка (колишній водій першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка). "Я невинний. Володимир Іванович (Тарасенко, - ред.) теж невинний. Юрій Віталійович Луценко - тим більше. Ми навіть не були ніколи на поверсі у Луценка і я ніколи в принципі не чув, щоб він цікавився цією справою", - сказав він сьогодні на допиті. Володимир Тарасенко - його колега, теж колишній співробітник МВС.

Нагадаємо, епізод звинувачень, який стосується візування продовження оперативно-розшукової справи щодо водія Володимира Сацюка в рамках розслідування справи про отруєння на той час кандидата в президенти Віктора Ющенка, виділений в окреме виробництво, і в даний час по ньому триває судовий процес.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини