RU

Слідчий ГПУ вступив у публічну полеміку з Тимошенко

18.05.2011, 13:20
Слідчий ГПУ вступив у публічну полеміку з Тимошенко - Фото
41dd73d3a5d9537fecddb532565c710b.jpg

Слідчий ГПУ вступив у публічну полеміку з Тимошенко
Старший слідчий Генеральної прокуратури Олександр Нечвоглод вважає, що Юлія Тимошенко ухиляється від досудового слідства і маніпулює громадською думкою, представляючи себе в очах громадян України та іноземного співтовариства "жертвою політичних репресій злочинної влади". Про це йдеться в його офіційному зверненні на адресу екс-прем'єра, текст якого є у ЛІГАБізнесІнформ.

"Шановна Юліє Володимирівно!.. Ви ухиляєтеся від досудового слідства у справі і маніпулюєте громадською думкою… З початку досудового слідства (за газовими контрактами, - ред.) Ви зробили ряд спланованих заходів щодо затягнення слідства, невиконання процесуальних рішень слідчого, зриву слідчих дій", - зазначив О. Нечвоглод.

За його словами, Ю.Тимошенко намагається звернути ситуацію на свою користь, "поширюючи заяви, що містять відверту брехню і спрямовані лише на уникнення кримінальної відповідальності за злочин, який завдав Україні збиток у 3,6 млрд. грн."

До того ж О.Нечвоглод нагадав, що хід всіх слідчих дій з Ю.Тимошенко був зафіксований з допомогою відеозаписів, зокрема "невиконання Вами процесуальних рішень слідчого, образливе висловлювання".

"Я неодноразово вживав заходів щодо вручення Вам повістки. Востаннє 16 травня 2011 року, Ви демонстративно викинули повістку про необхідність явки на 16 годин 16 травня 2011 року. Захисник Власенко С.В., отримавши повістку про виклик на 10 годин 17 травня 2011 року, повідомив, що Ви захворіли, а тому не з'явитеся. До того ж ніяких медичних документів слідчому не надано", - додав він.

О.Нечвоглод уточнив, що слідство повинне бути завершене у двомісячний термін. "Я офіційно звертаюся до Вас з вимогою разом із захисником прибути о 10 годині 19 травня 2011 року в Головне управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України для участі у проведенні невідкладних слідчих дій, для завершення слідства", - додав він.

Слідчий також зазначив, що Ю.Тимошенко вже 87 днів знайомиться з кримінальною справою щодо "Кіотських протоколів" і "машин швидкої допомоги" і "свідомо затягує спрямування його до суду". "Вам треба бути послідовною, продемонструвати принциповість і сприяти найшвидшому спрямуванню Ваших справ до суду. Нехай суд розбереться і прийме щодо Вас вирок: за наявності доказів - обвинувальний, за відсутності - виправдувальний. Це покладе кінець спекуляціям на тему "репресій"… і доведе суспільству і міжнародному співтовариству, що Україна є демократичною державою, де очолює верховенство права, а не політична кон'юнктура", - сказав він.

Нагадаємо, 11 квітня Генпрокуратура порушила проти Ю.Тимошенко кримінальну справу за газовими контрактами 2009 року. Як зазначили у ГПУ - за фактом перевищення влади і службових повноважень при укладенні газових контрактів.

Захист Ю.Тимошенко оскаржив постанову Генпрокуратури про порушення справи в Печерському суді Києва, але суд визнав його законним. Тепер захист збирається звертатися до Апеляційного суду Києва, а після - до Європейського суду з прав людини.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
"Справа Тимошенко": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини