RU

Скорочення центральних органів влади не відбулося: таблиця

07.10.2014, 14:17
Скорочення центральних органів влади не відбулося: таблиця - Фото
Арсеній Яценюк
Анонсоване ще в березні прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком скорочення чисельності центральних органів державної виконавчої влади на 20%, а також скорочення на 10% чисельності органів виконавчої влади станом на 30 червня не відбулося. Про це свідчать відповіді Верховної Ради, Адміністрації президента, Кабінету міністрів і всіх міністерств на запити ініціативи українських економістів "Ціна держави".

"Ми направили запити, щоб дізнатися, як змінилася чисельність працівників центральних апаратів цих органів влади на кінець червня в порівнянні з кількістю на кінець березня. Інформація, що надійшла у відповідь на наші запити, представлена ​​в таблиці", - йдеться в
повідомленні проекту.

Скорочення центральних органів влади не відбулося: таблиця
Як бачимо, за три місяці кількісний склад відомств не зазнав ніяких істотних змін. Навпаки: чисельність деяких органів (Міністерства внутрішніх справ, Кабінету міністрів, Міністерства молоді та спорту та Міністерства закордонних справ) навіть дещо зросла.

"Дані, які ми отримали, також свідчать, що "оновлення влади", якого вимагає суспільство, просувається дуже повільно. Так, наприклад, в сумнозвісному Міністерстві внутрішніх справ за квітень-червень 2014 вибуло 24 державних службовців, прийнято - 52 при кількості на 31 березня 2014 року - 700", - відзначають економісти.

За їх словами, держбюджет України і так ледь справляється з вмістом держслужбовців, хоча зарплати у багатьох з них досить скромні.

"Про перегляд розміру зарплати за нинішньої чисельності чиновників не може бути й мови, що зводить нанівець всі потуги уряду з модернізації державного апарату. Нездатність уряду скоротити чисельність ключових органів влади, які, насамперед, відповідають за реформи в країні, говорить не тільки про економічний популізм, а й про популізм політичний. Виникає запитання, чи відбудеться люстрація в Україні або прийнятий закон - всього лише пункт передвиборчої компанії", - резюмують в проекті.

Нагадаємо, Арсеній Яценюк 3 вересня
повідомив, що перший етап скорочення держапарату вже пройдений. "28 тисяч чиновників скорочено на першому етапі. Це 10%" - сказав він і анонсував подальше скорочення центральних органів виконавчої влади. При цьому глава уряду не уточнив, кого саме торкнуться зміни.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини