Скорочення кількості депутатів. Не голосували ті, хто обіцяв

05.02.2020, 16:27
Скорочення кількості депутатів. Не голосували ті, хто обіцяв - Фото
Верховна Рада (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

За законопроект про скорочення чисельності депутатського корпусу в першому читанні не голосували депутати, які під час передвиборних кампаній підтримували таке рішення. Про це йдеться в публікації видання Слово і діло.

На скороченні числа народних депутатів наполягав лідер партії Голос Святослав Вакарчук.

"450 депутатів відповідало тим 52 мільйонам населення. Зараз, коли на 20% менше людей у країні, навіщо нам далі 450 депутатів? 380 або 360 осіб, а краще всі 300. Зменшити кількість депутатів, а ці гроші передати, які ми заощадимо, на що щось дуже важливе ", - говорив Вакарчук перед виборами.

Однак фракція Голос, включно з самим Вакарчуком, утрималася при голосуванні.

Віктор Бондар і Віктор Балога з групи За майбутнє в своїх передвиборних програмах обіцяли скоротити число депутатів Ради до 250 осіб. Проте 4 лютого Бондар утримався при голосуванні, а Балога проголосував проти.

У своїй програмі як кандидат у президенти Сергій Тарута також обіцяв скоротити число депутатів до 250 осіб, проте при голосуванні за скорочення до 300 депутат Тарута утримався.

Юлія Тимошенко на виборах президента в 2019 році обіцяла скоротити кількість депутатів із 450 до 300. Проте, за законопроект Зеленського з аналогічною ініціативою Тимошенко не голосувала. В цілому фракція Батьківщина, як і Голос, утрималася майже в повному складі.

4 лютого Верховна Рада попередньо затвердила зміни до Конституції, які скоротять кількість депутатів парламенту до 300 осіб. "За" проголосували 236 нардепів, "проти" - 40, утрималися - 86.

Законопроект підтримали фракції Слуга народу (197 голосів) і ОПЗЖ (35 голосів), а також чотири позафракційних депутата.

Зі Слуги народу "проти" проголосували тільки Максим Бужанський, Олександр Дубінський і Максим Пашковський.

Фракція Євросолідарності практично повним складом проголосувала "проти". Депутат Вікторія Сюмар у кулуарах парламенту пояснила, що, на її думку, скорочення числа депутатів - в інтересах Росії, повідомляє Прямий.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?