RU

Скандальний закон про мови набув чинності

10.08.2012, 11:49
Скандальний закон про мови набув чинності - Фото
До вимог голодуючих захисників української мови влада так і не прислухалася
Скандальний закон Ківалова-Колесніченка про основи державної мовної політики вступив в силу - текст документа сьогодні був опублікований у парламентській газеті Голос України.

Дія закону поширюється на 18 регіональних мов, яким гарантується вільне використання в Україні: російська, білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, кримськотатарська, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, румунська, словацька, угорська, русинська, караїмська та кримчацька . Щоб отримати особливі привілеї в регіоні, мову повинні вважати рідною не менш 10% населення за даними перепису.

Якщо провести паралелі з даними останнього всеукраїнського перепису 2001 року, то російська мова стає регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27: у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, Криму, Києві та Севастополі; кримськотатарська мова - в Криму; угорська - у Закарпатській області, румунська - в Чернівецькій. "Інші мови традиційних національних меншин України отримають захист у менших адміністративно-територіальних одиницях", - визнають автори закону.

Противники закону впевнені, що він прийнятий під вибори і значно розширює права російської мови, не дивлячись на позначку про те, що єдиною державною мовою залишається українська.

Регіональний закон буде використовуватися в тих чи інших регіонах в роботі органів влади, самоврядування, вивчатися в державних і комунальних навчальних закладах (які зобов'язані створювати окремі класи і групи за мовною ознакою). Акти вищих органів державної влади тепер "будуть прийматися  українською і офіційно публікуватися державною мовою, російською та іншими регіональними мовами або мовами меншин".

Нагадаємо, президент Віктор Янукович підписав мовний закон 8 серпня. Окремо він доручив Кабінету міністрів створити робочу групу з мовних питань для розробки і внесення системних пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок використання мов в Україні. Янукович також обіцяє невідкладно розробити Державну програму всебічного розвитку і функціонування української мови.

Прийняття закону у Верховній Раді спровокувало велику політичну кризу в країні, в Києві пройшли голодування спочатку народних депутатів, а потім - звичайних громадян. Тим не менш, на думку Партії регіонів, завдяки цьому закону в суспільстві повинно стати менше протистоянь. В об'єднаній опозиції Батьківщина так не вважають. Опозиціонери кажуть, що підписання закону президентом посилить політичну кризу в країні.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини