RU

Скандальний генконсул РФ у Криму Андрєєв йде у відставку

24.05.2013, 16:46
Скандальний генконсул РФ у Криму Андрєєв йде у відставку - Фото
Генконсул РФ у Сімферополі Володимир Андрєєв (фото - reeana.com)
"Я залишаюся при своїй думці і в кожному слові своєї думки. А заяву МЗС (Росії) розцінюю як безпорадне, дурне і безпринципне позорище МЗС Росії. Вони виправдовуються за те, що я не говорив і, навпаки, не підтримують мене в тих позиціях, від яких відступати ніяк не можна. І взагалі за такі заяви треба карати всіх, хто їх пише, і хто дозволяє їх публікувати", - сказав він.

На питання про те, чи не є його позиція загрозою для його подальшої дипломатичної кар'єри, Андрєєв зазначив: "Природно, я ставлю себе в положення, в якому продовжувати мою роботу тут не представляється можливим. Я йду. Час (відставки) визначить моє керівництво, звичайно. І тут стоять чисто практичні завдання - здачі і передачі справ наступному керівнику консульської установи. Але принципове рішення прийнято. Це моє рішення. Я, безумовно, залишаюся при своїй думці".

Він уточнив, що час його відходу з посади - від тижня до двох: "Рішення прийнято. Решта залежить від багатьох факторів, у тому числі від практичних завдань моєї консульської установи. Багато справ, які треба передавати, і від таких справ залежать, в тому числі, конкретні люди. Але я думаю, що це не затягнеться на якийсь тривалий час. Питання тижня-півтора, двох".

Говорячи про свою позицію щодо кримських татар, генконсул закликав журналістів користуватися його прямими цитатами, не вириваючи їх з контексту.

"Це саме ті позиції, від яких не можна відступати. Вони нікого не ображають. Вони ідеал об'єктивності. Але чомусь комусь цікаво виривати з цього контексту, як власне і з історії Великої Вітчизняної війни, якісь епізоди і вставляти їх в сучасний політичний порядок денний. Я цим не займався", - підсумував Андрєєв.

Нагадаємо, раніше генконсул Андрєєв в інтерв'ю кримському телебаченню виправдав депортацію кримських татар. Генконсул РФ у різкій формі розкритикував фільм "Хайтарма" про кримськотатарського льотчика, героя Радянського союзу. На думку консула, фільм спотворює правду про війну і депортації татар.

У результаті МЗС України викликав на килим представника посольства РФ у Києві Віктора Лихачова, якому заявив стурбованість української сторони у зв'язку з некоректними висловлюваннями генконсула.

Учора МЗС РФ визнав висловлювання генконсула некоректними. "Розуміємо реакцію на деякі, скажемо прямо, некоректні формулювання, використані російським представником без належного урахування чутливого питання, що вимагає в будь-якій ситуації виключно зваженого підходу", - зазначили в міністерстві.

Пізніше, вже після критики МЗС України і вибачень МЗС РФ, Андрєєв знову повторив свої тези про татар-зрадників. Він наголосив, що не шкодує про сказане і від слів не відмовляється.

За матеріалами
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини