RU

Скандал з обшуками в Генштабі може бути помстою СБУ, - експерт

30.10.2013, 09:37
Скандал з обшуками в Генштабі може бути помстою СБУ, - експерт - Фото
139641c77a2a3c5e2e4196650afbf8f9.jpg
Обшуки в Генштабі Збройних сил України та позбавлення доступу до державної таємниці адмірала Ігоря Кабаненка можуть бути пов'язані з операцією Генштабу з пошуку російського розвідувального буя в Чорному морі, яка скомпрометувала контррозвідку і Службу безпеки України. Про це заявив експерт Центру досліджень армії, конверсії та озброєння Сергій Згурець в ефірі 5 каналу.

"Тут пригадується ситуація 8 вересня, коли ВМС в терміновому порядку шукали в морі буй, що належить Російської Федерації. Фактично, тоді йшлося про те, що кампанія була ініційована представниками Генерального штабу. Йшлося про обладнання, яке, можливо, здійснювало розвідувальну діяльність з російської сторони за українськими кораблями. Цей факт отримав широкий розголос. І, фактично, це стало підставою для звинувачення контррозвідки і служб безпеки в непрофесійних діях щодо забезпечення національних інтересів. Тоді якраз пов'язували дії Кабаненка з тим, що він ініціював цей строковий похід кораблів для пошуку розвідувальної техніки. Після цього відбулися певні кадрові зміни у контррозвідці. Фактично, зараз Кабаненка звинувачують у розголошенні військових таємниць підриваючи його авторитет, як військового керівника. І я думаю, що після цих подій рахунок 1:1 між двома силовими відомствами", - сказав Згурець.

Нагадаємо, 29 жовтня в СБУ заявили, що перший заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України адмірал Ігор Кабаненко позбавлений допуску до державної таємниці.

Раніше повідомлялося, що обшуки, проведені СБУ в кабінетах перших осіб Генерального штабу України, виявили копії секретних документів. Подібна ситуація вимагає розпочати кримінальне провадження за фактом розголошення державної таємниці для з'ясування для кого і з якою метою ці військовослужбовці збирали секретні відомості.

Генпрокуратура пізніше підтвердила, що СБУ перевіряє Генштаб Міноборони на дотримання режиму секретності. За порушення режиму таємності передбачена дисциплінарна, адміністративна або кримінальна відповідальність.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини