Скандал. Нацполіція розформувала відділи контролю за обігом зброї

Сьогодні, 1 березня, в Національній поліції повністю розформували відділи контролю за обігом зброї. Такий наказ підписав голова Нацполіції Ігор Клименко, повідомляє пресслужба відомства.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Півроку Департамент внутрішньої безпеки перевіряв роботу відділів контролю за обігом зброї, повідомив Клименко. У результаті було виявлено корупційну схему видачі дозволів на легальну вогнепальну зброю – мисливську нарізну, гладкоствольну і травматичну.
Клименко підписав наказ про повне розформування відділів контролю за обігом зброї, повідомляє пресслужба Нацполіції.
За словами Клименка, дозволи видавалися з "кричущими порушеннями", іноді без участі громадянина, на якого оформлялася зброя. Оголошення про оформлення зброї без документів розміщувалися в групах популярних месенджерів.
Клименко заявив про понад 2000 випадків видачі дозволів на зброю з грубими порушеннями законодавства, з використанням підроблених документів. Серед замовників послуги були і правоохоронці, і депутати різних рівнів, і представники влади.
Служба внутрішньої безпеки підозрює дев'ять поліцейських в організації цієї схеми. У центральному апараті Нацполіції звільнено чотирьох працівників, включаючи заступника начальника профільного департаменту і начальника дозвільної системи поліції. Ще п'ятеро працівників звільнено в регіонах.
За словами Клименка, зараз завершується формування нового відділу з новими працівниками, які будуть виконувати роботу з контролю за обігом зброї належним чином.
На законність отримання дозволу будуть перевірені особисті справи кожного власника зброї в Україні, заявив Клименко. Більше 2000 дозволів, виданих з порушеннями, буде анульовано, а зброю – вилучено, запевнив він.
- 20 січня комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти в першому читанні законопроєкт про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї. Документ передбачає також легалізацію короткоствольної зброї.
- У ході останнього соцопитування групи Рейтинг право приватних осіб на вогнепальну зброю підтримали 23% опитаних, проти висловилися 75%, вагалися з відповіддю 2%.
- 12 лютого в МВС заявили, що підтримують законопроєкт, але проти легалізації короткоствольної зброї.
Комментарі