RU

Скалецька назвала пріоритети своєї роботи в МОЗ

04.09.2019, 12:29
Скалецька назвала пріоритети своєї роботи в МОЗ - Фото
Зоряна Скалецька (фото - facebook.com/Zoryana Skaletska)

Міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька назвала пріоритети своєї роботи - збільшення тривалості життя, зростання народжуваності, здоров'я дитини. Про це вона розповіла сьогодні на прес-конференції.

За її словами, пріоритетами є три ключові блоки: забезпечити роботу екстреної медичної допомоги - маршрутизація, диспансеризація, наявність відділень інтенсивного лікування; трансплантологія - прийняття відповідного закону; доступна якісна високотехнологічна медична допомога - сюди входить фармполітика, кадрова політика.

"Ми будемо працювати над збільшенням тривалості життя. Люди у віці 55 років мають проблеми якщо не з тиском, то з серцем. Ми повинні працювати над тим, щоб такі проблеми починалися набагато пізніше, людина жила довше", - зазначила вона.

Ключовою уде і робота зі зростання народжуваності.

За її словами, дані свідчать про те, що за останні п'ять років народжуваність в Україні скоротилася на 40%. Також в пріоритеті - здоров'я дитини і інклюзивність. Серед найближчих завдань, за словами Скалецької, підготовка порядку реагування на інфекційні захворювання, оскільки немає централізованої, єдиної процедури. По-друге, забезпечити вакцини для дорослих.

Серед першочергових кроків - щоб все населення мало доступ до лікаря первинного рівня, а не тільки 28 млн українців, які підписали договір з сімейним лікарем.

Будуть порушені і питання оплати праці лікарів, оскільки в окремих медустановах, за її даними, зарплата при навантаженні, яке постійно зростає, становить як і раніше 5000-6000 грн.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини