RU

Ситуацію з правами людини в Україні назвали невтішною

31.01.2013, 17:42
Ситуацію з правами людини в Україні назвали невтішною - Фото
2ef3cbb215537b05039bc70f5785fc1c.jpg
Ситуація з правами людини в 2012 році залишалася невтішною. Про це йдеться в доповіді міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, опублікованій на її офіційному сайті.

У короткому огляді по Україні йдеться, що спостерігачі фіксували переслідування з боку влади під час парламентських виборів у жовтні 2012 року, лідер опозиції Юлія Тимошенко заявляє про жорстоке поводження, дві людини з тих, які шукали притулку, були вислані за межі країни, представники нетрадиційної сексуальної орієнтації стикалися з насильством і переслідуваннями з боку націоналістичних угруповань. При цьому ЄС, США, ООН і провідні країни критикують погіршення ситуації з правами людини.

Значне місце в доповіді зайняли вибори до Верховної Ради. Human Rights Watch звертає увагу на численні порушення, включаючи побиття та погрози на адресу кандидатів від опозиції і агітаторів, а також тиск на державних службовців та студентів з метою забезпечити голосування за Партію регіонів.

Критика правозахисників спрямована і на процес підрахунку голосів: вони сумніваються в прозорості процесу.

Друга частина доповіді присвячена політичним переслідуванням: в квітні колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що тюремна влада побила її в колонії і відмовили їй в адекватній медичній допомозі. Щонайменше, ще 20 колишніх чиновників з уряду Тимошенко, в тому числі Юрій Луценко, перебуває під слідством або ж їм було пред'явлено звинувачення в передбачуваних злочинах, зазначають правозахисники.

Україна продовжує висилати в європейські країни біженців, причому навіть у тих випадках, коли ООН попереджає, що на своїй батьківщині вони можуть постраждати або стати об'єктом катувань. Одного такого людини Україна в серпні вислала в Росію, другого у вересні - в Узбекистан. Коли в січні 2012 року 58 сомаліцев, отримання якими притулку затягувалося, оголосили голодування в таборі для мігрантів на Волині, то місцева міліція "придушила протест з використанням сльозогінного газу і била протестуючих кийками".

Порушення прав торкнулися і представників сексуальних меншин. У травні вони були змушені скасувати ЛГБТ-парад у Києві, оскільки міліція стверджувала, що не може захистити його учасників від потенційного насильства з боку неонацистських і націоналістичних груп. У липні на представників ЛГБТ, які протестували в Києві проти двох законопроектів про пропаганду гомосексуалізму, напали націоналісти, але міліція лише спостерігала за конфліктом.

Що стосується національних меншин, то в жовтні 2012 року Європейський суд з прав людини дійшов висновку, що Україна не змогла розслідувати напад на ромів в 2001 році, під час якого загинули п'ять членів сім'ї.

В цілому доповідь Human Rights Watch зайняла 665 сторінок і описує ситуацію з правами людини більш ніж в 90 країнах за минулий рік. У сусідній Росії ситуація з правами людини визнана "гіршою за всю новітню історію" країни.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини