RU

Ситник назвав відомство, яке може втручатися в роботу НАБУ

18.08.2017, 14:25
Ситник назвав відомство, яке може втручатися в роботу НАБУ - Фото
Артем Ситник

Згідно із законом, Національне антикорупційне бюро є незалежним від інших інститутів влади, і тільки Спеціалізована антикорупційна прокуратура може втручатися в роботу відомства. Про це заявив директор НАБУ Артем Ситникпише газета День.

"Сама структура НАБУ у відповідному законі прописана так, щоб вона мала інституційну і функціональну незалежність, тобто, щоб жодна інша структура не мала права нагляду або контролю за НАБУ. Єдиний суб'єкт, який має право законно втручатися в нашу роботу - це Антикорупційна прокуратура ", - наголосив він.

За словами Ситника, САП здійснює процесуальний нагляд за законністю при розслідуванні справ детективами бюро.

"Єдине, що ми раз у півроку направляємо звіти до Верховної Ради, Адміністрації президента і Кабміну, а також раді громадського контролю при НАБУ. Крім цього, щорічно має відбуватися зовнішній аудит ефективності діяльності бюро. Негативна оцінка цього аудиту є підставою для того, щоб в Раді порушити питання про звільнення директора НАБУ ", - пояснив директор відомства.

Аудит ефективності НАБУ має проводитися щорічно, в тому числі шляхом вибіркової перевірки кримінальних проваджень. Для цього набирається спеціальна аудиторська комісія. Це означає, що кожен рік свого представника в комісії направляють президент, парламент і уряд.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини