Ситник: Поправка в законі про антикорсуд - суттєвий крок назад

14.06.2018, 11:19
Ситник: Поправка в законі про антикорсуд - суттєвий крок назад - Фото
Артем Ситник (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Скандальна поправка в законі про створення Вищого антикорупційного суду є суттєвим кроком назад в протистоянні топ-корупції. Про це заявив глава Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, передає кореспондент LIGA.net.

"Ця правка - це вже не основний текст закону, а перехідні положення. Цей нюанс технічний за фактом, але на ділі - принциповий для роботи суду", - вважає він.

За словами Ситника, раніше в тексті закону йшлося про те, що вироки першої інстанції будуть виноситися в звичайних судах, а апеляція - в палаті антикорупційного суду. Але в підсумковому тексті апеляція (а також касація) залишаються звичайним судам.

"Я очікував, що подібне буде. І це сталося. Але ще не пізно усунути цей нюанс. Думаю, що деякі фігуранти (справ НАБУ, - ред.) святкували. Сподіваюся, їх свято буде недовгим", - сказав глава НАБУ.

Закон про Антикорупційний суд сьогодні вступив в силу: повний його текст був опублікований 13 червня в офіційному віснику парламенту Голос України. Деякі норми документа №2447-VIII почнуть діяти тільки з початком роботи антикорсуду. З текстом документа, крім друкованої газети, можна ознайомитися тут.

Антикорсуд має бути сформований протягом року після вступу закону в силу. У його компетенції - розгляд справ у веденні НАБУ.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю