RU

Ситник не знає, коли аудитори приступлять до перевірки НАБУ

12.06.2018, 10:58
Ситник не знає, коли аудитори приступлять до перевірки НАБУ - Фото
Артем Ситник (фото - Андрій Гудзенко / LIGA.net)

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник на брифінгу у Львові не зміг відповісти, коли буде проведено перший державний аудит роботи НАБУ. На його думку, "історія з аудиторами дуже сильно затягнулася", а то, що за майже три роки роботи відомства в ньому не було держперевірок - "це неправильно".

Директор НАБУ підкреслив, що "аудиту в бюро не бояться - приходьте і перевіряйте, що завгодно: все розповімо і покажемо".

За його словами, під час відсутності держаудиту бюро звернулося з проханням про перевірку "до американських і європейських колег", в тому числі з Мін'юсту США, які чотири місяці вели зовнішнє оцінювання і видали в результаті 47 рекомендацій для оптимізації роботи антикорупційної структури.

Ситник також висловив упевненість, що третій аудитор для бюро - за квотою президента - з'явиться "найближчим часом", а перевірка трійцею аудиторів триватиме "до півроку".

При цьому йому важко відповісти - буде розпочато аудит ще в цьому році, або вже в 2019-му.

Читайте також: Ситник: НАБУ не перебуває під впливом ніякого органу влади

Згідно із законом, перевіряти НАБУ повинні три аудитора, які призначаються від президента, Кабміну і Верховної Ради. У разі негативного висновку сумарного аудиту директора бюро звільняють.

Кабмін призначив свого аудитора ще рік тому: ним став юрист Михайло Буроменський, професор Інституту міжнародних відносин університету ім. Шевченко. Рада після низки скандалів 7 червня призначила своїм аудитором доктора юридичних наук, колишнього топ-дипломата Володимира Василенка. Президент Петро Порошенко з аудитором від Банкової поки не визначився.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини