RU

Система опирається проведенню тестів в ГПУ - Сакварелідзе

13.08.2015, 12:32
 Система опирається проведенню тестів в ГПУ - Сакварелідзе - Фото
dbe055b906d965a3b0efffe834b9b96c.jpg
Опір деяких співробітників прокуратури проведенню тестуванню може призвести до зриву фінансування міжнародними донорами. Про це сьогодні на брифінгу повідомив заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Хочу визнати, що, звичайно ж, система пручається. Ми стикаємося з постійними протестами, але це нормально. До цих пір, на жаль, не визначені члени конкурсних комісій, які забезпечують процес проведення тестувань. З тих питань, деталі яких можна вирішити на звичайній робочій нараді, по них починаються службові розслідування. По-нашому - це неправильно. Вони ставлять під сумнів легітимність офіційної фінансової допомоги міжнародних донорів, отримання якої ми домагалися чотири місяці", - сказав він.

За словами заступника генпрокурора, враховуючи реальний стан справ з бюджетом України, "відсутні конкретні кошти для проведення цього конкурсу". Можливість впливати на результати розробленої чотирьохетапну системи тестування є основним мотивом зацікавлених груп будь-яким способом тимчасово призупинити цей процес, а пізніше замінити його "видимістю конкурсу" і перетворити це на імітацію реформи, додав він.

"Смішно обговорювати помилки в тестах, коли п'ять тисяч запитань і коли мова йде про системне реформування того інституту і того органу, який найбільше страждає від корупції. Виявляється, найбільша проблема у нас - це помилки в тестах, які були видалені", - сказав він.

Заступник генпрокурора також додав, що, згідно з постановою академії прокуратури України від 15 травня цього року, всі технічні та суттєві помилки в тестах були видалені.

Сакварелідзе зазначив, що вже готовий список робочої групи та укладено договір з міжнародною організацією, а також договір з професорами харківської юридичної академії ім. Ярослава Мудрого. Він додав, що мова йде про 15 професорів, які підключені до процесу тестування.

"Що найважливіше - ми знайшли фінансування від Євросоюзу. Євросоюз повністю підтримує. Ні копійки від державного бюджету... На жаль, ні гроша з бюджету не витрачається на цю реформу. Є висока довіра від американських організацій, які теж супроводжують і підтримують. Тобто, ми дуже спокійно збираємося запустити цей процес, враховуючи, що Генеральна прокуратура підпише всі потрібні документи, створяться комісії. Вже до кінця серпня ми думаємо запустити перший етап тестування", - сказав він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини