RU

Синод зняв анафему з Філарета і Макарія - УПЦ КП

11.10.2018, 16:29
Синод зняв анафему з Філарета і Макарія - УПЦ КП - Фото
Фото: cerkvarium.org

Синод Вселенської патріархії прийняв рішення про відновлення канонічного статусу предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ. Про це повідомляє грецьке видання Orthodoxia.info з посиланням на власні джерела.

За даними видання, обидва предстоятеля направили Вселенському патріарху свої прохання про апеляцію, які були прийняті, після чого було прийнято таке рішення.

Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського Патріарха Філарета і Предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнав їх канонічними.

Прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря у себе в Facebook уточнив, що є "хороші новини з синоду".

"Відразу з кількох джерел надійшла інформація про два очікувані рішення синоду Вселенського патріархату. Про задоволення апеляції Патріарха Філарета (а також апеляції митрополита Макарія). Про визнання незаконним анексії Київської Митрополії Російською церквою в 1686 році", - зазначив прес-секретар УПЦ КП.

Він додав, що чекають офіційного оголошення від священного синоду.

Читайте також: Томос: опубліковано обґрунтування неналежністі України до РПЦ

Вселенський патріархат вирішив надати Україні автокефалію. У вересні Варфоломій призначив своїх екзархів в Києві. РПЦ обурилася і протестує проти цього, вважаючи такі дії "грубим вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". У РПЦ оголосили, що тепер не будуть згадувати Варфоломія в молитвах. Тим часом, деякі клірики РПЦ заявили, що це Москва пішла по шляху розколу православ'я.

9 жовтня в Стамбулі почалося засідання Синоду Вселенського патріархату. Воно триватиме сьогодні і завтра, а наступні збори Синоду пройдуть в цих же числах, але вже в листопаді.

Читайте також: Дорожня карта до Томосу про автокефалію: в УПЦ КП назвали пункти

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини