11.10.2018, 16:29

Синод зняв анафему з Філарета і Макарія - УПЦ КП

Синод зняв анафему з Філарета і Макарія - УПЦ КП - Фото
Фото: cerkvarium.org

Попередньо: синод Вселенського патріархату відновив канонічний статус патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита Макарія

Реклама
Реклама

Синод Вселенської патріархії прийняв рішення про відновлення канонічного статусу предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ. Про це повідомляє грецьке видання  Orthodoxia.info з посиланням на власні джерела.

За даними видання, обидва предстоятеля направили Вселенському патріарху свої прохання про апеляцію, які були прийняті, після чого було прийнято таке рішення.

Реклама

Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського  Патріарха Філарета і Предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнав їх канонічними.

Прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря у себе в  Facebook уточнив, що є "хороші новини з синоду".

"Відразу з кількох джерел надійшла інформація про два очікувані рішення синоду Вселенського патріархату. Про задоволення апеляції Патріарха Філарета (а також апеляції митрополита Макарія). Про визнання незаконним анексії Київської Митрополії Російською церквою в 1686 році", - зазначив прес-секретар УПЦ КП.

Він додав, що чекають офіційного оголошення від священного синоду.

Читайте також: Томос: опубліковано обґрунтування неналежністі України до РПЦ

Вселенський патріархат вирішив надати Україні автокефалію. У вересні  Варфоломій призначив своїх екзархів в Києві. РПЦ обурилася і протестує проти цього, вважаючи такі дії "грубим вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". У РПЦ оголосили, що тепер не будуть згадувати Варфоломія в молитвах. Тим часом, деякі клірики РПЦ заявили, що це Москва пішла по шляху розколу православ'я.

9 жовтня в Стамбулі почалося засідання Синоду Вселенського патріархату. Воно триватиме сьогодні і завтра, а наступні збори Синоду пройдуть в цих же числах, але вже в листопаді.

Читайте також: Дорожня карта до Томосу про автокефалію: в УПЦ КП назвали пункти

Реклама

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама