RU

Син Щербаня розповів, чому вбили батька: справа в грошах і владі

12.07.2012, 10:53
Син Щербаня розповів, чому вбили батька: справа в грошах і владі - Фото
Руслан Щербань (фото - kp.ua)
Син народного депутата Євгена Щербаня, розстріляного восени 1996 року, вважає, що основна причина вбивства його батька була не політичною, а економічною. Про це депутат Донецької обласної ради Руслан Щербань заявив в інтерв'ю Комсомольській правді в Україні.

"З моменту загибелі батька минуло 16 років. У мене було дуже багато часу, щоб думати і аналізувати: кому це було вигідно, кому було зручно, хто нажився на трагедії нашої родини, хто що отримав. Сьогодні я можу робити мотивовані висновки про те, що основна причина вбивства була економічна. Активно займаючись бізнесом, мій батько розвивав Донбас, він жив цим регіоном і захищав його економіку від впливу ззовні", - сказав він.

При цьому Руслан Щербань додав, що політичні мотиви теж були присутні. "Батько був невигідний владі, коли у прем'єрського керма стояв Павло Лазаренко. Тому що Євген Щербань був дуже впливовою фігурою, він прагнув до влади і вже при владі був. У парламенті у нього була найбільша фракція - ліберально-демократична", - нагадав він .

"Коли в 2003 році я говорив, що вбивство було тільки політичним, я ще не мав такого досвіду, який маю зараз, коли сам став політиком, депутатом Донецької обласної ради. Тоді я мислив трохи однобоко, а зараз свої висновки зробив: фатальну роль зіграли і гроші, і вплив ", - додав Щербань-молодший.

Відповідаючи на питання, чи були у Євгена Щербаня недруги, Руслан сказав: "Я знав людей, з яким батько не міг домовитися, з якими у нього виникали скандали. Знав, що були конфлікти з Павлом Лазаренком і Юлією Тимошенко. Вони багато сперечалися. З Лазаренком батько дуже часто намагався зустрітися, і я пам'ятаю, що ці зустрічі закінчувалися недобре".

"Юлію Тимошенко я теж прекрасно знав, бачив, як вона часто приїжджала до батька. Дискусії між ними відбувалися і в офісах, і в обласній адміністрації. Батько був опонентом Тимошенко в бізнесі. Я маю на увазі підконтрольні їй Єдині енергетичні системи України та структури мого батька - Фінансист, Індустріальний союз Донбасу, які поставляли газ на металургійні заводи нашого регіону. У нього були багатомільйонні контракти на поставки газу, і це не влаштовувало ЄЕСУ. Я особисто був присутній при розбіжностях між Тимошенко і моїм батьком. Деякі політики і журналісти стверджували, що я тоді був дитиною і не міг розуміти і знати, що і як відбувалося. Але це не так ", - підсумував Руслан Щербань.

Нагадаємо, раніше президент України Віктор Янукович в інтерв'ю Bloomberg допустив причетність Юлії Тимошенко до вбивства Щербаня в 1996 році. "Злочини, за якими відкриті кримінальні справи, були здійснені за участю Тимошенко. Це не є секретом для всього світу - це сталося. Включаючи вбивство Щербаня. Там були мотиви", - чітко заявив Янукович. З аналогічними заявами неодноразово виступали і представники Генпрокуратури.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини