Син Стуса відмовився співпрацювати з авторами фільму про батька

13.08.2018, 17:49
Син Стуса відмовився співпрацювати з авторами фільму про батька - Фото
Дмитрий Стус Фото: скриншот с видео

Дмитро заявив, що його ставлення до творців фільму і до самої картини не зміниться, навіть якщо в фільм повернуть сцену з Віктором Медведчуком

Син українського поета Василя Стуса Дмитро заявив, що творці фільму про його батька порушили усі домовленості з ним. Тепер він відмовляється співпрацювати зі знімальною групою. Про це він повідомив в коментарі Hromadske.

Дмитро Стус розповів, що близько року тому автори фільму звернулися до нього за консультаціями.

"Я попросив сценарій. Після прочитання сценарію я відмовився з ними співпрацювати, на цьому все", - сказав він.

Син поета вважає сценарій неприйнятним "ні з етичних міркувань, ні з естетичних".

Дмитро заявив, що його ставлення до творців фільму і до самої картини не зміниться, навіть якщо в фільм повернуть сцену з Віктором Медведчуком, який був адвокатом Василя Стуса.

"Люди від мого імені поширили купу заяв... Мене просили поговорити з ними про проблематику, ми домовилися, що все не буде вириватися з контексту. Але наскільки мені розповідають мої друзі і моя дружина, все це було втрачено. А з людьми, які порушують свої обіцянки, я нічого не маю спільного", - сказав Дмитро Стус.

Він припустив, що для того, щоб фільм був легальним, можливо його творці повинні "звертатися до мене про авторські права". "Але я тоді не буду з ними говорити», - сказав син Стуса.

Скандал виник навколо фільму "Птах душі" про Василя Стуса, який знімає режисер Роман Бровко за сценарієм Сергія Дзюби і Артемія Кірсанова. З фільму вирізали частини сценарію, зокрема ті, в яких фігурував Віктор Медведчук - адвокат Стуса, а зараз проросійський політичний діяч.

Як відомо, Медведчук на суді виконував функцію "другого прокурора" і не захищав підсудного, а підтвердив звинувачення.

За словами режисера Бровка, син Василя Стуса виступив проти розвитку теми Медведчука, хоча сам Дмитро Стус це заперечує. Також режисер сказав, що була позиція прокатників, які попередили, що поява Медведчука призведе до того, що "серйозні люди не захочуть брати фільм в кінотеатри".

11 серпня прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив Міністерству культури і Держкіно розібратися зі скандалом навколо фільму про Стуса і не допустити "перекручень і підміни історичної правди".

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить