Вісім головних новин України та світу на 19:00 5 лютого

05.02.2020, 19:00
Вісім головних новин України та світу на 19:00 5 лютого - Фото

Кожен день о 19:00 LIGA.net публікує головні новини дня. Нічого зайвого - тільки важливе

1. В ОДНОМУ З ОФІСІВ 1+1 ПРОХОДИТЬ ОБШУК У СПРАВІ "ПЛІВОК ГОНЧАРУКА". Співробітник СБУ запропонував журналістам добровільно видати пристрої для негласного збору інформації. Також правоохоронець запропонував журналісту Євгену Куксіну назвати пароль від свого робочого комп'ютера. Журналіст відмовився назвати пароль. Його комп'ютер забрали співробітники СБУ (докладніше).

2. СТРОЙОВИЙ СТАТУТ ЗСУ 1999 РОКУ ВІДМІНИЛИ. У першому читанні закон підтримали 300 нардепів, у другому - 278. Питання, пов'язані зі сферою застосування статуту, будуть вирішуватися Міністерством оборони. Воно буде визначати стройові прийоми і рухи військовослужбовців без зброї і зі зброєю; порядок виконання військового вітання; місце Бойового прапора і т.інш. (детальніше).

3. ІРАН ​​ВСЕ ЩЕ НЕ ПЕРЕДАВ ЧОРНІ ЯЩИКИ, П'ЯТЬ КРАЇН ВИМАГАЮТЬ ЦЕ ЗРОБИТИ. Канада, Україна, Великобританія, Швеція і Афганістан домовилися продовжити тиск. Конвенція з цивільної авіації вимагає, щоб ці ящики були передані без зволікання. Міністр закордонних справ Канади звернувся із запитом з цього приводу в Міжнародну організацію цивільної авіації (докладніше).

4. ДУБІЛЕТ ЗАПЕРЕЧУЄ ФАЛЬСИФІКАЦІЮ ПЕРЕПИСУ НАСЕЛЕННЯ. За словами міністра, "фейк про фальсифікації оцінки чисельності населення підтримувався платною рекламою і публікаціями на сумнівних сайтах", і що немає ніякої "сенсації" в тому, що дані його перепису і дані Держстату майже збігаються (докладніше).

5. УКРЗАЛІЗНИЦЯ І DEUTSCHE BAHN ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО ПАРТНЕРСТВО. На початковому етапі сторони вивчать стан компанії і складуть дорожню карту змін. На етапі реалізації призначать керівників, відповідальних за впровадження дорожньої карти, він триватиме не пізніше ніж до 31 грудня 2020 року. З 1 січня 2021 року розпочнеться управлінський етап (докладніше).

6. ЗАПУСК 4G У МЕТРО ЗНОВУ ВІДКЛАЛИ. Депутати Київради відклали розгляд проекту рішення, яке дає зелене світло для будівництва мобільними операторами 4G мережі в метро, ​​через нюанси з регламентом. Для того, щоб комісія підтримала проект, його потрібно відправити на розгляд регуляторної комісії, і вона повинна схвалити проект (докладніше).

7. СОТ ЗАДОВОЛЬНИЛА АПЕЛЯЦІЮ УКРАЇНИ В СПРАВІ ПРО ПОСТАВКИ ВАГОНІВ У РФ. Як пояснили в Мінекономіки, Україна довела, що РФ безпідставно зупинила дію сертифікатів відповідності, виданих українським виробникам, і відмовляла у видачі нових (докладніше).

8. РАХУНКИ УКРТРАНСГАЗУ ЗААРЕШТУВАЛИ. КОМПАНІЯ ЗВЕРНУЛАСЯ В РНБО. У компанії стверджують, що після передачі діяльності з транспортування газу компанії Оператор ГТС України робота УТГ ускладнилася через "неправомірні дії третіх осіб" (докладніше).

Читайте також головний текст дня: Децентралізація за Зеленським. Що з нею не так

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами